Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 33 Guests are viewing this topic.

pasadia

Ceea ce naste cealalta intrebare: lotul Rasnov - Cristian nu se mai semneaza, nu? :P

NGC

Care ar fi legatura intre ele din acest punct de vedere?

pasadia

Sa zicem ca exista una temporara. Adica unul a fost atribuit, chiar si in declaratii oficiale, inaintea celuilalt. Insa pasul urmator, semnarea contractului, nu a mai respectat aceasta cronologie.

NGC

Din cate stiu eu, si celalalt contract este inca "in grafic", adica se face.

Ionut

Si noi stim la fel ca se va semna. Dar cand... Sa vedem. :(

GDPR

Pai da, e vorba de mult mai multi bani.

ovicor

Pasadia, pe podul de la Gilau pun presiune toti, ca leaga ceva de ceva. Daca o sa demareze tronsonul la care faci referire, presiunea va fi :"Legati ceva (alte tronsoane) de el !"Ei, dac-ar putea, n-ar face nimic !

TibiV

Soseaua Petricani, astazi ora 16.30.
Scuzati calitatea pozelor, eram simplu pasager intr-o masina in care soferul se grabea foarte tare...



Kilometrul zero

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pasadia

@ovicor: nu e nevoie sa imi explici, stiu si eu ce de ce leaga si imi inchipui ce presiuni sunt pentru una sau alta. Insa semnarea pe Rasnov - Cristian mi-as fi dorit-o in primul rand pentru a mai scurta sansele concesiunii / PPP-ului CoBra. Si cum sunt paranoic, ma intreb daca Neaga (or smth similar) e de vina pentru nesemnare.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

panda_no 5

Am fost cam ocupat in ultimul timp dar se pare ca Zublin in cel mai nefericit caz a terminat deja 5 coloane forate iar in cel mai fericit le-a terminat pe toate 6.
Ma refer la coloanele din sensul giratoriu de la str Popasului.
In ultimile zile am ajuns doar seara tarziu si e cam reu sa vezi pe intuneric.

TibiV

Tu ai ajuns probabil cam la fel, intunericul vine mult mai devreme.
Echinoctiul a fost vineri seara...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC

Pana vine AM, mai facem niste exproprieri suplimentare necesare pentru AC.

27.09.2017: "Proiectul de Hotărâre privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar, care fac parte din coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional "Secţiunea 2A Ogra-Câmpia Turzii pe teritoriul localităţilor Bogata, Cheţani, Cucerdea, Cuci, Iernut, Luduş şi Ogra din judeţul Mureş şi pe teritoriul localităţii Luna din judeţul Cluj din cadrul obiectivului de investiţii de interes naţional «Autostrada Braşov - Târgu Mureş – Cluj - Oradea»", aflate pe raza localităților Cheţani din judeţul Mureş și Luna din judeţul Cluj"

http://mt.gov.ro/web14/transparenta-decizionala/consultare-publica/acte-normative-in-avizare/1707-hg27092017dirtac-2

ciprebbe

Deci vor sa ii bage in paine si pe Straco. :))
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

A3 Petricani-Popasului (by Goose)

https://www.youtube.com/watch?v=GLWodVFTg0U

Scuzati calitatea filmarii, semnalul drona-telecomanda este foarte, foarte prost. Zbor in orb in mare parte din timp. Goose mai are mult de invatat, nu se compara cu Maverick. Cu asa pilot praf, semnal din parti si vant puternic, doar asta am putut scoate. Ceva ceva se intelege, dar nu e calitatea cu care API v-a obisnuit. Totusi, Goose poate primi incurajari pentru data viitoare. :lol: