News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 14 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Daca tot inauguram "in regim de santier", nefinalizat, pe binder ....etc...,  zic ca se poate inaugura si aici fara viaductul Gilau.
Eventual facem o pluta si putem sa ii dam drumu.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

(P)

Tineti minte ca putem face aceste actiuni/pozitii/interventii in media (aproape zilnice) si toate aceste filmari aeriene (in fiecare luna, uneori in sezon de mai multe ori pe luna) cu ajutorul vostru, cei care contribuiti financiar la bugetul API!

Donati, avem nevoie de ajutorul vostru:

Asociatia Pro Infrastructura
AUT NR. 3459/CC/09.04.2015
CIF 34449579
Str. Nemira nr. 19, Gilau, Jud. Cluj
IBAN RON: RO 76 INGB 0000 9999 0501 0272
IBAN EUR: RO 16 INGB 0000 9999 0502 5999
Cod BIC: INGB
Cod SWIFT: INGBROBU
ING Bank Cluj-Napoca
Pentru plati prin PayPal: contact@proinfrastructura.ro

Multumim!!! :cheers:

vasile.silion

Se mai știe ceva despre podul peste Someș de la Gilău? Grinzile acelea pregătite și depozitate se vor mai putea folosi acum la pod? Câți piloni mai trebuie edificați?
,,România are un sens întrucât o începem. Trebuie s-o creăm lăuntric, pentru a putea renaște în ea. Plăsmuirea acestei țări să ne fie singura obsesie." Emil Cioran

Allex

Rugaminte: cand mai mergeti la filmat faceti si un video de la sol, daca este posibil. Inaugurare nu o sa vedem prea curand, poate doar ca muzeu. Pana la finalizarea podului, macar sa ne imaginam cum ne dam pe lotul asta :)
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

Asteptam semnarea contractului cu Tirrena Scavi pentru pod Gilău.
Sper sa nu așteptăm încă 2 luni. Deja s-au pierdut 2 luni!!!

Dominik

Am citit undeva ca pe 15 Octombrie se va semna contractul cu Tirrena Scavi pt pod Gilau
You're in Steelers Country

Ionut

Unde ai citit tu asa ceva?
15 octombrie este duminică.

ciprebbe

Nu mai crede tot ce citesti pe FB :)) iar colegul care se ocupa de pagina aia de aici "se inspira" apoi mai baga ceva burtologie de la el....
rusinica :))))
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Vice33

Am vazut si eu filmarea din drona care se opreste la podul nefinalizat, acolo unde trebuie sa faca acel pod peste Somesul Mic, si parerea mea este ca ar mai trebui niste piloni construiti in continuarea celor existenti, macar un segment pereche, mi se pare cam mare distanta de la pilonii vechi pana la pila de pe celalalt mal...ca perioadă pentru terminarea acestor lucrari la pod, timp este berechet, numai determinare, vreme bună si mobilizare din partea TIRRENA SCAVI sa fie.

Urez in avans mult succes castigatorului si sper sa se miste repede cu finalizarea acestor lucrari la pod.

P.S. Nu imi este clar: podul acesta peste Somes face parte tot din lotul 3 sau ce se vede dincolo e alt lot (daca da, care anume)?

Multumesc pentru lamuriri

ciprebbe

Lipsesc 4 perechi de pile si faceau parte din lotul Bechtel
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Quote from: AlexAllex on September 03, 2017, 05:54:12 PM
Rugaminte: cand mai mergeti la filmat faceti si un video de la sol, daca este posibil. Inaugurare nu o sa vedem prea curand, poate doar ca muzeu. Pana la finalizarea podului, macar sa ne imaginam cum ne dam pe lotul asta :)

:))


Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

GDPR

Stiu ca sunt carcotas, dar de ce nu sunt gata marcajele pe lotul UMB? Ok, fara zona cu alunecari :)

ciprebbe

De azi venea echipa sa continue. Ploaia cred ca le amana putin, dar sunt ca si trasate. se vede premarcajul facut zilele trecute.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alexV

limitarea aia la 100 km/h  e pentru jumate din tronson?sau doar pt viaductul respectiv? apoi la iesire, limitare la 30 km/h pe bretea, un pic drastic. Si unii vorbesc de drum expres in regim de autostrada unde "tot 130 km/h e viteza"

inteleg ca proiectantul face design conform normelor in vigoare, dar la final politia rutiera stabilieste viteza max, care nu e doar in functie de raza curbelor.