Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 12 Guests are viewing this topic.

Ionut

Vestea e bună, o să vă placă. :)

NGC

Scuzati intreruperea partidei, dar liderul escadrilei tocmai imi transmite ca avem un castigator pentru viaductul Gilau.

Distanta e mare si inca nu se vede bine, dar se vor apropia sa confirme cine e castigatorul.
Asteptati confirmarea, desi s-ar putea sa mai dureze putin.

Ah, si nu va grabiti sa va bucurati, pentru ca exista posibilitatea legala de a contesta.

vancouver

Ba ne bucuram, pentru ca este o etapa din cele care trebuie obligatoriu parcurse: etapa declararii unui castigator. Bifam ca rezolvat si ne bucuram pentru asta.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

yetiman

 :D Depinde cum privesti paharul (partea plina sau cea goala).
La contestatii ne asteptam (oricum 99% din licitatii sunt contestate).

Dar e bine ca va exista ce sa conteste. Sunt atatea licitatii care nu avanseaza (deci nici macar contestatiile nu pot incepe...)

@vancouver - am scris deodata  +1
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

NGC

Eu am zis sa nu va grabiti, nu ca nu puteti sa va bucurati.
Deci bucurati-va ardeleneste, asa mai lent. :D

NGC

Mi se transmite ca se aude din departare un huhurez care zice "TIRRENA".

Inca nu s-au apropiat suficient de mult pentru a confirma 100%. Standby!

Dominik

You're in Steelers Country

ciprebbe

Mai vine un huhurez si urla SCAVI :))
Se intalnesc huhurezii?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

NGC

Numai sa nu faca "mid-air collision" ca atunci e bai pentru flota zburatoare. :lol:

dr4qul4

A mers mai repede ca alte licitatii? Sau doar mi se pare mie?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

NGC

^^^ Este prima licitatie majora de la CNAIR unde s-a folosit DUAE si unde s-a declarat un castigator.

laszlo.robert

Este offiala treaba ?Se poate incepe numaratoarea inversa zilelor afferente contestatiilor ?

Ionut

Evident ca nu este oficial. Oficial va fi când vedeți comunicatul CNAIR.
Dar când ați văzut veștile date de NGC și API la nivelul ăsta care să nu se confirme?

Tirrena este câștigătorul.

ion59

Ale naibii păsărele! Ce informate sunt! :lol:
Bine că ne cunosc și ne mai ciripesc!

pentium10

Quote from: TibiV on June 09, 2017, 11:35:08 AM
Veste mare...

http://gov.ro/ro/guvernul/sedinte-guvern/informatie-de-presa-privind-proiectele-de-acte-normative-care-ar-putea-fi-incluse-pe-agenda-sedintei-guvernului-romaniei-din-9-iunie-2017-ora-12-00

Quote
15.    PROIECT DE HOTĂRÂRE privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar, care fac parte din coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional ''Secţiunea 1C, subsecţiune Ogra-Târgu Mureş pe teritoriul localităţiloe Cristeşti, Gheorghe Doja, Ogra, Sânpaul, Ungheni şi Târgu Mureş din judeţul Mureş'' din cadrul obiectivului de investiţii ''Autostrada Braşov-Târgu Mureş-Cluj-Oradea''

16.    PROIECT DE HOTĂRÂRE privind declanșarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar, care fac parte din coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional ''Secţiunea 2A Ogra-Câmpia Turzii pe teritoriul localităților Bogata, Cheţani, Cucerdea, Cuci, Iernut, Luduş şi Ogra din judeţul Mureş şi pe teritoriul localităţii Luna din judeţul Cluj din cadrul obiectivului de investiţii de interes naţional ''Autostrada Braşov-Târgu Mureş-Cluj-Oradea''

17.    PROIECT DE HOTĂRÂRE privind suplimentarea pe anul 2017 a sumei prevăzute ca justă despăgubire aprobată prin Hotărârea Guvernului nr.729/2015 ''privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată care constituie coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional ''Secţiunea 1C, subsecțiunea Ogra-Târgu Mureş pe teritoriul localităţilor Cristeşti, Gheorghe Doja, Ogra, Sânpaul, Ungheni şi Târgu Mureş din judeţul Mureş'' din cadrul obiectivului de investiţii ''Autostrada Braşov-Târgu Mureş-Cluj-Oradea precum şi modificarea anexei nr.2 la Hotărârea Guvernului nr.729/2015

A fost adoptat in sedinta din 9 iunie 2017
http://gov.ro/ro/guvernul/sedinte-guvern/informatie-de-presa-privind-actele-normative-adoptate-sau-de-care-guvernul-a-luat-act-in-edinta-din-9-iunie-2017
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures