Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 9 Guests are viewing this topic.

NGC

Quote from: yetiman on March 27, 2017, 10:41:09 AM
Nu stiu cine a fost "geniul" care a numerotat km la A3. Fiecare bucatica este numerotata de la km 0 la km.

Si nu au de gand sa renumeroteze? Oare in care cincinal vor face asta? :D

ciprebbe

V-am lasat sa va distrati cu A3-Cj, eram curios cine va observa :)))
Poate aflam de la Strabag cum are numerotati km de la Mures sa stim si noi..... probabil se va renumerota tot.....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

NGC

#12332
"Finalizarea lucrarilor la Nodul Gilau si conexiunea dintre Sectiunea 2B cu Subsectiunea 3A1, Autostrada Brasov – Targu Mures – Cluj - Oradea"

A inceput sezonul de contestatii.

Sezonul a fost deschis de VIAROM CONSTRUCT si de asocierea condusa de SOCIETATEA DE CONSTRUCTII NAPOCA, care au fost descalificati in etapa de evaluare DUAE.

florin74

Vai de steaua lor daca au ajuns sa fie descalificati in faza DUAE.

laszlo.robert

NGC de AM Ogra-Bors ai ceva noutati ?

NGC

^^^

Quote from: NGC20 on March 10, 2017, 12:07:35 PM
Quote from: NGC20 on December 21, 2016, 03:33:39 PM
Quote from: NGC20 on December 05, 2016, 09:18:27 PM
Se misca lucrurile incet si la AM.

Pentru cei curiosi, aici gasiti completarile recente pentru evaluarea adecvata pentru Ogra - Bors.

S-au depus si completarile solicitate in Decembrie 2016 pentru AM Ogra - Bors.
Le puteti gasi aici.

Mai trebuie depus raportul privind impactul asupra mediului care sa includa concluziile evaluarii adecvate cu completarile aduse, apoi dezbateri publice si apoi trebuie asteptate observatiile publicului, si in sfarsit intram in linie dreapta pentru AM.

Nu s-a schimbat nimic de la inceputul lunii. Mai trebuie rezolvate etapele din ultima fraza de mai sus.

laszlo.robert

Merci,din pacate se pierde timp pretios din 2017 ,si chiar sfirsit de 2018 devine foarte optimist sa avem Tg. Mures -Nadasel(la lotul urmator fiind din buget am mari dubii) finalizat.😩

pentium10

despre lotul lui Straco Grup nu stim nimic, sper sa nu fie cu reziliere
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

florin74

Se pare ca nu. Ei asa zic. Incep sa se mobilizeze in zona. Toata lumea astepta AM.

pentium10

a zice ca incep e una, dar ar trebui vazuti si in teren, se stie unde va fi organizarea de santier a lor?
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

dumbravaandrei

Si fara AM->AC ce ar putea sa faca? Partea buna (din seria "nasol moment, dar faina coliva") e ca fiind o mica recesiune pe partea de constructii putini vor fi cei care vor avea curajul sa rezilieze un contract deja castigat.

TibiV

Quote from: dumbravaandrei on March 28, 2017, 11:35:43 PM
Si fara AM->AC ce ar putea sa faca? Partea buna (din seria "nasol moment, dar faina coliva") e ca fiind o mica recesiune pe partea de constructii putini vor fi cei care vor avea curajul sa rezilieze un contract deja castigat.
:lol: :lol: :lol:

Adevar ai grait !...
:lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Dominik

#12342
^^
Cand estimezi ca vom avea un castigator pt podul de la Gilau si cand se va apuca de contructia propriuzisa ?
You're in Steelers Country

kumar

Viarom si Napoca Constructii au baze si statii de asfalt langa nodul gilau. Ar avea consturi mai mici, dar daca nu ai experienta in executarea unor lucrari de asemenea avengura nu prea te ajuta cu nimic ca esti asa de aproape.

carutasul

Dar e asa de mare anvergura? De la mine se vede... un pod :)