Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

7 Members and 29 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Se muncește bine, se și asfalta pe bretele pana a început ploaia. Sunt peste 200 de oameni la Gilau.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

#12256
Suficienti, zic eu, ca sa termine tot lotul inainte de finalizarea podului de la Gilau... ;)
De fapt, cred ca pot lucra cu 50 de oameni, si tot termina inaintea podului... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GDPR


Dominik

Quote from: ciprebbe on March 19, 2017, 10:12:58 PM
Se muncește bine, se și asfalta pe bretele pana a început ploaia. Sunt peste 200 de oameni la Gilau.

Wow nu credeam ca sunt atatia ramasi la Gilau, credeam ca majoritatea au fost trimisi la Deva....o veste buna, pot lucra in liniste si fara graba pt a termina restul lotului pana la sfarsitul anului  :D
You're in Steelers Country

NGC

Quote from: Dominik on March 14, 2017, 02:02:50 PM
Ce se mai aude de lotul Suplacu de Barcau-Bors dupa rezilierea contractului cu spaniolii, cand se va relicita ???

Pot sa va spun doar ca se pregatesc documentatiile pentru licitatii. Nu stiu inca prea multe detalii, dar incercam sa aflam.

ciprebbe

^ Nu doar pt Suplacu-Bors :), dar sa speram ca nu se opresc doar la "pregatire".(functie de "pregatire" se decide si tipul de FIDIC licitat)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

kumar

Se va imparti Suplacu - Bors in mai multe loturi pana la urma?

Ionut

Se poate împărți și în 10.
Problema e ce se întâmplă cu autorizațiile. Nu cumva trebuie luata toată birocrația de la capăt?

dumbravaandrei

Care ar fi motivele ca atat timp cat nu exista schimbare de traseu / structuri sa impuna re-autorizarea? Ca practic noi ne temem de o re-avizare pe partea de mediu care s-a dovedit a fi cea mai anevoioasa...

voicul

Ar fi o treaba daca pentru A3 s-ar pune in contract sa inceapa cu sectiunea granita - Biharia (parca aici era nod) si sa ii dea drumul cu prima ocazie.

cricric

Quote from: ciprebbe on March 20, 2017, 08:38:43 AM
^ Nu doar pt Suplacu-Bors :), dar sa speram ca nu se opresc doar la "pregatire".(functie de "pregatire" se decide si tipul de FIDIC licitat)
Ce mai vine? Continuarea spre Zimbor?

pasadia

Nu, si-au adus aminte ca mai exista un capat la proiectul asta si se apuca de Brasov - Fagaras.























Oh, wait, inca dorm si visez prea multe...

Dan027

Chiar asa, ce se intampla cu Brasov-Fagaras?

NGC

MT a publicat astazi "Proiectul de Hotarare a Guvernului privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar, care fac parte din coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional "Secţiunea 1C, subsecţiunea Ogra - Târgu Mureş pe teritoriul localităţilor Cristeşti, Gheorghe Doja, Ogra, Sânpaul, Ungheni şi Târgu Mureş din judeţul Mureş" din cadrul obiectivului de investiţii "Autostrada Braşov - Târgu Mureş - Cluj - Oradea"".

http://www.mt.ro/web14/transparenta-decizionala/consultare-publica/acte-normative-in-avizare/1483-hg21032017dirtac-4

Cristi N

Astazi se lucra pe aliniamentul autostrazii din Bucuresti in apropiere de Petricani cu un compactor si probabil un buldozer.
Nu am vazut prea bine fiind luat prin surprindere cand am iesit din Fabrica de Glucoza.