Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 25 Guests are viewing this topic.

Levente

Bună Seara,

se mai aude ceva de tronsonul Suplacu de Barcău-Borş?
Care este intenţia în momentul actual cu acest tronson?

Levente

cmd

De la Suplac se aude o liniste asurzitoare!

Ciprianul

Din Bors se aud utilajele care lucreaza la Debrecen pe rupte.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

NGC

#12168
Quote from: NGC20 on December 21, 2016, 03:33:39 PM
Quote from: NGC20 on December 05, 2016, 09:18:27 PM
Se misca lucrurile incet si la AM.

Pentru cei curiosi, aici gasiti completarile recente pentru evaluarea adecvata pentru Ogra - Bors.

S-au depus si completarile solicitate in Decembrie 2016 pentru AM Ogra - Bors.
Le puteti gasi aici.

Mai trebuie depus raportul privind impactul asupra mediului care sa includa concluziile evaluarii adecvate cu completarile aduse, apoi dezbateri publice si apoi trebuie asteptate observatiile publicului, si in sfarsit intram in linie dreapta pentru AM.

Ionut

Am pus pe surse (multumim!) lista cu datele de identificare a ofertantilor de la A3 Targu Mures-Ungheni pe thread-ul constructorilor, aici. Devine mai clar cine sunt companiile din spate si cum actioneaza in Romania, daca au sau nu filiale aici si exact care este toata asocierea in oferta. Vorbim despre constructori pe thread-ul dedicat.

NGC

Datele de identificare sunt publice si apar deja in SEAP, deci se poate sterge partea cu "pe surse".

NGC

Ca sa fie clar, faptul ca vom avea in curand un AM revizuit pentru Ogra - Bors nu inseamna ca acesta nu va mai necesita revizuire, dar cel putin se va putea lucra pe Ogra - Campia Turzii si pe o parte din Nadaselu - Mihaiesti, bineinteles dupa ce vom avea si AC.

Denis

Acum ca exista AM ce au voie sa faca in plus?

Ionut

Intre timp, baietii de la Strabag lucreaza cu spor pe Valea Izvoarelor. Se betoneaza, se lucreaza la cofraje, armaturi, umpluturi. Cam de toate.

Ionut

Si un alt mic update de la un pasionat de infrastructura. Multumim!

Poze din 10 martie (azi) intre km 0+000 - km 1+600 (A3 zona metropolitana Bucuresti).

Zona Petricani.






Giratoriul Gherghita.


Mergem spre calea ferata.



Ionut


Ionut


panda_no 5

Pentru cine nu cunoaste zona,
Toate pozele cu lucrari de mai sus sunt pe teritoriul administrativ al sectorului 2.
Pe teritoriul Voluntariului inca nu se lucreaza din lipsa de ......... decizie la nivelul primariei Voluntari
Distanta intre str Popasului si calea ferata este de maxim 1,2 km zona pe care nu se lucreaza.
Cum ar fi ( Doamne fereste ), Constructorul sa termine pina la toamna lucrarile pe teritoriul sectorului 2 si noi sa asteptam sa se decida Pandele

dr4qul4

Singura problema de acolo este pasajul CF. Ala ar trebui inceput si dupa rezolvate cerintele pandelistice. Are cineva schema pasajului?
Sper sa fie destul de lat incat sa se poata trece pe sub el, pe viitor, 2 drumuri paralele cu CF (pe ambele parti).
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

danutzu_1069

#12179
Nu-mi amintesc sa fi scris cineva urmatoarea veste... asa ca eu o trec la Breaking news!
Se lucreaza la primul spatiu de servicii pe sensul Bucuresti Ploiesti!!
Au facut sapaturile pentru fundatia grupului sanitar.



Pozle sunt facute de pe sensul spre  Bucuresti... pentru ca la ducere... am fost luat prin surprindere.. si nu am avut timp sa reactionez...(si fiind la volan)
Pe sensul pe care eram, e si aici un spatiu de servicii pe care erau mormane de sort.