News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 20 Guests are viewing this topic.

Ionut

Pai daca a zis ASCORO pe facebook... gata, sa deschidem, zic! :lol:
Nu se va deschide, stati linistiti.

GDPR

Va rog eu, nu mai citati din b365.ro. Astia fac copy&paste la tot ce misca, dar fara sa le treaca prin filtrul gandirii.

voicul

O sa tine cont si nu mai pun de la ei.

Singurul motiv pentru care am pus este ca au citat de aici si cred ca 2 colegi se simt bine. :)

myid

#11868
Dragilor, nu are rost sa fiti sarcastici cu noi , ca.... nu are rost. E greseala celor de la B365 care au preluat o informatie destul de veche.

Asa puteau spune ca stim sigur ca se va deschide Pitesti-Sibiu in 2021. Pe acelasi principiu.

Cei de la b365 au preluat o declaratie de la noi de pe facebook din momentul in care era 99% sigur ca se va deschide pe 22 ( pe surse de la CNAIR si MT ). Intre timp  , s-a schimbat modificarea asa cum s-a aflat si aici.
Nu fiti rautaciosi cu noi, ca nu are rost( mai ales tu Ionut )

O seara placuta.

danutzu_1069

La ora 16, NU se circula pe bretele spre A3.

stangabriel

Am sperat..... am trecut pe Popasului. Inchis. Sunt puse toate semnele cu interdinctii pe autostrada !!!!

yetiman

Desi nu prea am incredere in cifrele publicate in raportul lunii decembrie al CNAIR, totusi am sa pun graficele aduse la zi.

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Sorin62

Quote from: stangabriel on December 22, 2016, 10:35:25 PM
Am sperat..... am trecut pe Popasului. Inchis. Sunt puse toate semnele cu interdinctii pe autostrada !!!!
La Moara Vlăsiei bretelele sunt gata, asfaltul adus la nivel cu autostrada, și blocate cu niște blocuri de beton...

paulmare

Quote from: stangabriel on December 22, 2016, 10:35:25 PM
Am sperat..... am trecut pe Popasului. Inchis. Sunt puse toate semnele cu interdinctii pe autostrada !!!!

am trecut si eu pe la 22.30

si cu vremea de azi, cu lampile galbene de semnalizare chinuite deja de la ora aceea (cum or fi fiind maine dimineata la 5 ?) - cu mazga de pe drum, fara marcaje pe poapsului pana aproape de nod, si  fara trafic la ora aceea pe popasului, cred ca intzeleg de ce a dat politzia rutiera "aviz negativ"

Si nici solutia din proiect, cu un "giratoriu" cu forma ciudata in jurul unui rand de piloni dupa un drum drept de mai bine de 1 km daca vii dinspre andronache - seamana cu cea de pe centura sucevei de exemplu unde se infig periodic tot soiul de teribilisti in "pilonul central"

Ma rog e usor sa critici din spatele tastaturii - dar cine a gestionat bucata asta de proiect, indiferent de motive, a facut-o dezastruos, ne intrebam acuma cum vor sa faca rampele, placa de racord, etc cu trafic pe bretelele de descarcare, cum o sa lucreze cu ditamai kelly intre culee sub trafic in "giratoriu", de ce nu e gata de cativa ani mai ales ca s-a platit suma pentru care s-a contractat initial, etc

si daca va fi gata candva, indiferent de costuri, tot o sa te gandesti de ce au facut nodul asa ??? cu pilon central, in loc sa il mute un pic mai catre andronache si sa il fi facut civilizat

alexbb

Deci motivul oficial pt amanarea deschiderii este lipsa avizului de la Politie?
Presupun ca n-a mai zis nimic dl Homor... mai are pana la sf lunii Decembrie.

GDPR

Nu exista niciun motiv oficial pana la aceasta data, lipsa avizului s-a vehiculat doar pe aici pe forum. Poate totusi CNAIR emite un comunicat de presa pe aceasta tema?

Ionut

De ce sa emita? Sa-si recunoasca propria prostie? Ne lasa pe noi sa facem scenarii.
In esenta motivul este simplu: prostia si mafia, combinate. Mafia locala, voluntariana, mai precis, daca vorbim de Popasului.

GDPR

Mda, acum aplica politica strutului, stau cu capul in nisip pana trece furtuna. Apropo, stie cineva care este stadiul aprobarii PUZ-ului pe Voluntari?

Sorin62

#11878
Quote from: Ionut on December 23, 2016, 01:24:51 PM
De ce sa emita? Sa-si recunoasca propria prostie? Ne lasa pe noi sa facem scenarii.
In esenta motivul este simplu: prostia si mafia, combinate. Mafia locala, voluntariana, mai precis, daca vorbim de Popasului.
Cred că și factorul politic este implicat. Dacă s-ar deschide acum, ar fi ambiguu în cinstea cui se deschide: victoriei PSD-ului? Crăciunului?
PS. Da' cu Moara Vlăsiei ce-au avut? Că acolo nu e nici case, aglomerație, PUZ, avize negative...

alexbb

,,Promisiunile autorităţilor nu au fost respectate, deşi, de data aceasta, nu vremea a fost cea care a dat planurile peste cap. În acest moment se pare că lucrările sunt blocate chiar de Poliţia Rutieră pentru că nu există un studiu privind impactul traficului de pe această şosea de viteză în oraşul Voluntari"
digi24

:lol:
Le fac eu studiul. Cine vine pe A3 si ar iesi in Popasului dupa deschidere, astazi iese pe centura si tot in Voluntari ajunge, ori pe la Stefanesti, ori pe la Tunari. Pentru intrarea pe A3 s-ar putea sa atraga ceva trafic in Popasului, dar imi e greu sa cred ca va fi mult mai mare fata de ce este deja pe arterele principale din Voluntari, Pipera si Andronache. In plus poate astfel se vor mai elibera arterele de mai sus (dens populate), pentru a aglomera Popasului, care nu are atat de multe case si stradute adiacente...
In fine, acum transparenta totala, adica se vede clar ca nu au nicio idee, nimic de zis sau de comunicat, nici CNAIR, nici Politia, nici constructorul... ce-o trebui sa se faca acum? Sau asteapta sa treaca termenul si apoi cand ne vom inflama din nou si sunt luati la intrebari sa dea vina unii pe ceilalti.