Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 26 Guests are viewing this topic.

podariudan


paulmare

sunt marcaje temporare, ieri aveau piloti "umani" cu padela rosu/verde la giratoriu

marisRO

Astaldi legat de lot A3
...constructorii celor aproximativ 18 km de autostradă trebuie să depună toate documentele pentru obţinerea autorizaţiei de construcţie. ,,În câteva zile vom obţine avizul de la Apele Române. A durat mai mult decât estimam obţinerea acestui document. Autostrada traversează mai multe râuri, nu se poate începe construcţia podurilor şi viaductelor fără aceste avize de la Ministerul Mediului. Înainte de definitivarea proiectului tehnic, trebuie să avem un aviz care se referă la siguranţa circulaţiei, proiect auditat de specialiştii Autorităţii Rutiere Române. Beneficiarul se ocupa de acest aviz până în luna noiembrie, acum acest document este în sarcina antreprenorului. Este singurul document care lipseşte din toată documentaţia", a adăugat Cristian Becheru.

Sursa: http://www.capital.ro/autostrada-transilvania-va-trece-peste-un-sat.html

Dominik

Autostrada A3 între Str. Popasului, Voluntari și Centura București (DNCB) - 10.12.2016....via Construim Romania


https://www.youtube.com/watch?v=c8275RN9-iQ


You're in Steelers Country

Sorin62

^^ Mulțumim pentru filmare!

Au apărut semnele de limitare la 3,5 t pentru DIRECȚIA ÎNAINTE la intersecția cu DNCB.

GDPR

Hopa, hai ca totusi sunt sanse ca politia sa-si dea acordul.

dr4qul4

sunt la Predeal. Maine seara ma intorc. poate am noroc.
azi dimineata am mers bara la bara de la giratoriul din pantelimon (cu sos cernica) si pe dncb pana la dn2. nici la unirii nu e atat de nasol.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

AlexxC

Arata super de la inaltime autostrada :) .
Se vede pe filmare un stalp in mijlocul asfaltului de la giratoriul popasului.Mai exista acel stalp? sunt 11 zile de la data filmarii.

paulmare

#11828
^
da exista inca
si mai este o linie aeriana de medie tensiune care ar trebui mutata (eu cred ca nu e folosita ci e doar "scriptic"  in baza aceea de active reglementate care trebuie umflata de enel ca sa umfle si ei tarifele de distributie)

paulmare

Quote from: Sorin62 on December 20, 2016, 11:33:11 PM
^^ Mulțumim pentru filmare!

Au apărut semnele de limitare la 3,5 t pentru DIRECȚIA ÎNAINTE la intersecția cu DNCB.

Sorin toate strazile in care ai putea ajunge din autostrada au restrictie de 3.5 tone - si Popasului, si Emil Racovita, si Sportului, restrictia de tonaj pe strazile astea a fost impusa prin hotarare de consiliu local, si  cred ca au obtinut avizul de la CL Voluntari (care are strazile de mai sus in administrare) avand ca si conditie suspensiva a avizului restrictia de tonaj.
Politia rutiera nu cred ca a avut treaba cu tonajul

fuscobal

Hmm, dupa ce dau drumul circulatiei, cum mai ajung utilajele in interiorul acelui triunghi sa continue la terasament si pasajul peste Popasului ?

s2002

Ajung ... peste pasaj, din partea cealalta.

Sorin62

Quote from: fuscobal on December 21, 2016, 12:34:07 PM
Hmm, dupa ce dau drumul circulatiei, cum mai ajung utilajele in interiorul acelui triunghi sa continue la terasament si pasajul peste Popasului ?
Am uitat să vă spun: restricție de 3,5 t "cu excepția autovehiculelor care intră în șantier" (sau cam așa ceva - o să încerc să fac o poză azi)

esendy

despre lotul Maltauro se mai stie ceva?

NGC

Quote from: NGC20 on December 05, 2016, 09:18:27 PM
Se misca lucrurile incet si la AM.

Pentru cei curiosi, aici gasiti completarile recente pentru evaluarea adecvata pentru Ogra - Bors.