News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 32 Guests are viewing this topic.

Dominik

You're in Steelers Country

NGC

Quote from: NGC20 on November 15, 2016, 10:18:31 AM
@CNAIR: E bine ca ati venit azi cu comunicatul despre DNCB, dar mai asteptam un comunicat si pentru o anumita licitatie ...
Daca nu reusiti pana in weekend, nu-i nimic, anuntam noi. :D

Quote from: florin74 on November 18, 2016, 11:08:58 AM
Suspendata procedura la lot 1 Tg Mures Ungheni pana la solutia pe fond.
Contestatie ASTALDI

Mi-ai stricat "surpriza"! :p :lol:

Deocamdata decizia de suspendare nu este pusa in aplicare, pentru ca se mai poate contesta.

Era una dintre "surprizele" pe care vroiam sa le anunt mai pe seara, pentru ca sa vedem daca au de gand sa zica ceva.
Oricum, sunt mai multe vesti, dar mai astept pana deseara.

raresc

Sper ca sunt mai multe vesti bune...  O:-)

Dominik

''surprize'' ca asta sa nu ne mai dai deseara :))
You're in Steelers Country

ciprebbe

Quote from: adrian rosca on November 18, 2016, 12:20:30 PM
Bun, s-a dus zapada din zona Clujului, cel putin asa zice meteoromania. Se misca ceva pe Gilau-Nadaselu?
Si-au trimis fortat oamenii acasa mai repede. Marti se intorc inapoi. Inca mai este zapada si e foarte moale apoi ingheata...
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

voicul

Vreo stire/poza noua de pe A3 in B? E frumos afara, deci constructia ar trebuie sa fie in toi.

NGC

Quote from: NGC20 on November 18, 2016, 03:01:17 PM
Mi-ai stricat "surpriza"! :p :lol:

Quote from: raresc on November 18, 2016, 03:08:27 PM
Sper ca sunt mai multe vesti bune...  O:-)

Quote from: Dominik on November 18, 2016, 03:40:57 PM
''surprize'' ca asta sa nu ne mai dai deseara :))

Din pacate nu am vesti bune. :(
O sa le iau pe rand, in mai multe topicuri.

Prima "surpriza" a fost deconspirata deja mai sus (vedeti pagina anterioara).

Sorin62

Quote from: voicul on November 19, 2016, 11:30:55 AM
Vreo stire/poza noua de pe A3 in B? E frumos afara, deci constructia ar trebuie sa fie in toi.
La Moara Vlăsiei asfaltarea bretelelor pentru sensul spre București părea finalizată azi la ora 16. Mai trebuie doar stratul de uzură. Giratoriul din estul autostrăzii este doar la stadiul de terasament. Fără poze din păcate.

Dominik

You're in Steelers Country

bridge

Fix 13 luni de cand trebuia finalizat SF'ul la Tunel Meses  :cheers:

ion59

#11590
Nu înțeleg de unde atâta grabă! Trebuie și urmașii noștri să aibă ceva de făcut!

TibiV

Las' ca raman PiSi si CoBra... pentru urmasii urmasilor vostri !... :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

^^ Si de ce dureaza atat de mult? Probleme? :) Ce fel de probleme (mai) avem la Meses?

florin74

Nu nimeresc intrarea si iesirea din tunel, e ceata, sunt nori, se ratacesc, dosarele X. :lol:

stangabriel

http://www.capital.ro/cnair-a-avizat-proiectul-pentru-autostrada-transilvania.html

Stiam de asta? Am pierdus sirul pe A3. Daca da, sterg stirea.

Constructorii loturilor de autostradă între Ogra şi Câmpia Turzii primesc avizele pentru documentaţia tehnică în vederea obţinerii autorizaţiei de construcţie. ,,Consiliul Tehnico-Economic al Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere a avizat proiectele tehnice pentru loturile 1 şi 2 din autostrada Ogra-Câmpia Turzii. Proiectul tehnic pentru lotul 3 este pe circuitul de avizare al CNAIR, după care urmează să fie aprobat în CTE-ul CNAIR. După obţinerea celorlalte avize, constructorii se întorc cu toată documentaţia la CNAIR pentru autorizaţie", ne-au declarat oficiali din cadrul Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere.