Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 27 Guests are viewing this topic.

alexbb

#10740
Cateva poze de ieri de la nodul de la Moara Vlasiei mai jos. Au decopertat si tasat deja tot traseul de pe partea stanga a autostrazii.

Drumul care vine dinspre DJ:


Breteaua de iesire de pe A3 in DJ


Breteaua de iesire de pe DJ in A3


@NGC20
Pe partea dreapta a A3, la baza podului era un sens giratoriu. In poza de pe streetview Pizzaroti se apucase sa niveleze acolo:
harta
Din acest motiv mi se pare ciudat ca nu apare in noul contract, sper sa nu fi uitat de el. In momentul de fata, e foarte periculos sa iesi de pe A3 spre Caciulati, Balotesti.

rocklee

#10741
aici la moara vlasiei ce fac cu proprietatea  aceasta ...nu cam incurca breteaua ...

alexbb

#10742
^
Nu. Pe acolo nu va fi bretea. A fost pus planul cateva pagini mai in spate, breteaua va fi doar pe cealalta parte de pod fata de proprietatea respectiva.

cmd

Asa de bine am râs azi când am citit pe MPGT ca Nadasel - Suplacu va fi "implementat" pana în 2018 (cu costuri apropiate de Sibiu - Pitești) . Și ăștia care așteptați sa se rezilieze Suplacu - Borș, sunteți hateri - scrie în MPGT ca se "implementeaza" în 2017. Serios - o zis și la televizor!
P. S. Eu as fi băgat și podul peste Someș de la Gilau în MPGT

Sent from my Coolpad 7320 using Tapatalk


bridge

#10744
Quote from: cmd on September 13, 2016, 08:16:21 PM
Și ăștia care așteptați sa se rezilieze Suplacu - Borș, sunteți hateri ...o zis și la televizor!

:-[ :drunk:

Ciprianul

Aia de la televizor vorbesc fără ei....

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

StefanCelMare

Termenele pentru perioada 2016-2020 sunt cam toate deja decalate realist vorbind. Cu toate astea, Master Planul are rolul său. Avem macar niste trasee prioritare. Eu ma bucur ca Nadasel Borș este pe listă. Avem șanse sa vedem tentative de licitare pe noi bucati. Mai stii, schiopatand asa poate pana in 2020 avem sanse la Bors - Suplacu, Nadasel - Mihaiesti macar. Dar poate va mai veni si ceva aditional bonus. Macar inca un tronson la fiecare capat in prelungire. Mihaiesti spre Zalau si Suplacu spre Zalau. Daca raman 40-50 de km de drum national, poate chiar vom vedea si tunel Meses candva.

cmd

#10747
^^
Hai bai fraților c-am glumit. Voi nu știți de gluma?
Da' tot îmi pare rău pentru pod...

Apropos - nu vi se pare cam mult 1mld euro pentru cei 90km Nadasel Suplacu

horatiu.cosma


stangabriel

E roca dura in zona, nu? Parca s-a mai discutat.

horatiu.cosma

#10750
Partea vestica e nasoala(cam 20% din lungime), argile cu multe izvoare subterane, in rest, e mai mult sau mai putin propice pentru constructie de tuneluri.

Dominik

#10751
Cum naiba nu au impus in Master Planul ca autostrada si nu drum express pe A3 sectorul dintre  Brasov si Tg Mures ? pai cum sa fie aceasi autostrada de la Bucuresti la Bors daca intre Brasov si Tg Mures nu mai e autostrada ? E ''jenibil'' !!!

You're in Steelers Country

TibiV

Quote from: Dominik on September 13, 2016, 11:52:49 PM
Cum naiba nu au impus in Master Planul ca autostrada si nu drum express pe A3 sectorul dintre  Brasov si Tg Mures ?

Care drum expres ?
Conform plansei este "Trans Regio". Adica ramane asa cum este.
Nu stiu daca plansele sunt corecte si daca sunt corect corelate cu textul - nu am avut timp sa termin toata "liturghia".
:(

Vorbim maine...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Dominik

Da ai dretate nici macar DX nu e intre Brasov si Tg Mures !!! si totusi cum sa faci pauza de 170 km intre cele doua orase si dupa sa reiei A3 pana la granita ??? Asa autostrada nu am mai auzit si nici vazut niciunde !!! Rusinos !!!
You're in Steelers Country

Ciprianul

Quote from: voicul on September 13, 2016, 10:37:15 AM
Numai maine nu e 15 Sept ... deci cum e treaba pe Suplacu - Bors?


La intrebarea asta iti va putea raspunde  marinul@ sau asteapta pana dupa acest weekend si o sa iti raspund chiar eu ca voi ajunge in zona si o sa trag cu ochiul.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.