News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

adiarc

wow...ar putea arata si Aciliu asa,daca in locul santurilor ( de fapt langa acestea ) ,ar fii si niste ziduri de sprijin ,forate la 20-30 M adancime
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Hercule

Un mic update de pe lotul A3 Strabag:

In dreptul aeroportului Targu Mures au inceput decopertarile pe dealul de la Recea:



In zona intersectiei cu DJ73 spre Valea Izvoarelor se executa foraje pentru piloni si se depoziteaza armatura:




La Sanpaul putin in laterala dreapta a drumului ce duce la noua groapa de gunoi:


Tot in zona Sanpaul, putin mai la vest de la pozele de mai sus se lucreaza la deal. N-am vazut ce se face, erau prea departe.


La intersectia autostrazii cu drumul de Giulus DJ77 ies camioane cu numar de Maramures:

Drumul tehnologic ce a mai fost fotografiat parca e mai lung:

Decopertarea pozata de mine anterior se pare ca e o zona pentru depozitare pamant:


La intersectia cu DN14A spre Tarnaveni nici o miscare, a aparut doar doar un panou de avertizare pe partea stanga a drumului:



Putin mai departe, in zona dintre termocentrala Iernut si Cuci se lucreaza pe deal. Din cate stiu e in afara lotului Strabag. Locatia e aici.

Deșteaptă-te române!

marinul

#10412
Quote from: vancouver on August 06, 2016, 04:21:25 PM
Au deviat circulatia in zona supratraversarii A10 - DJ107.

pe Suplacu-Bros sunt numeroase drumuri comunale sau judetene care au fost deviate de pe asfalt pe piatra si au ramas asa de ani buni de zile, pacat ca nu am facut poze cand am fost prin zona.

Frumoase poze Hercule!

Sunt curios care traseu va fi mai rapid accesibil pe autostrada Gilau-Sibiu sau Gilau-Tg Mures

Ciprianul

Sunt curios dacă anul asta încep lucrările la Suplac- Bors.

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

TibiV

#10414
Hercule,
+1

Dar te rog nu mai pune multe poze intr-o singura postare...
Asta mergea "sparta" in doua.

LE
Am trait sa vad si pozele astea...
Nu de alta, dar in "Sinteza licitatiilor..." scrie asa:
Quote
Contract atribuit in 24.02.2015 conform anuntului de atribuire [156046] / 18.03.2015 catre STRABAG (loc 2)
Deci ne trebuie un an si jumatate de la atribuire pana la inceperea lucrarilor... :(

In alta ordine de idei...
Quote from: Hercule on August 06, 2016, 09:30:03 PM
La intersectia autostrazii cu drumul de Giulus DJ77 ies camioane cu numar de Maramures:
Stie cineva daca "DJ77" (conform hartilor este DC77...) este limita dintre Strabag si Geiger ?

Oricum, noroc ca nodul de la Ungheni este la Strabag, nu la Lemacons...


Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

E un pic mai spre est. Adică pasajul  peste autostrada a lui DC 77 va fi construit de Geiger.
Drumurile noastre POATE;

Hercule

Apropo, nu au "rasuflat" ceva harti mai detaliate de pe A3 Targu Mures - Campia Turzii? Mi-ar prinde bine pe teren si ulterior explicatiile la postari ar fi mai exacte.
Deșteaptă-te române!

alecu26

Pai proiectul....cel puțin pe cele 3 fidic galben era destul de detaliat. Sunt și pe aici pe forum plansele pe undeva
Ne ajuta NGC20....când vede mesajele.
Drumurile noastre POATE;

NGC

#10418
^^^

Quote from: NGC20 on June 22, 2014, 03:21:35 PM
Plansele din proiectul scos la licitatie azi pentru Ogra - Campia Turzii.









Si aici este o imagine de ansamblu a traseului, compusa din cele 4 planse de mai sus.



Pentru rezolutie mai mare vedeti aici.

Nu uitati ca este FIDIC galben, deci pot interveni modificari.

NGC

Iar aici este Targu Mures - Ogra asa cum a fost licitat, unde avem FIDIC rosu.

Quote from: NGC20 on July 16, 2014, 12:42:02 AM


Pentru rezolutie mai mare vedeti aici.

Cozak

Multumim de poze Hercule, aici va fi ceva de pozat.La cat mai multe!

NGC

Am adaugat in mesajul de mai sus referitor la Ogra - Campia Turzii si o imagine de ansamblu.

QuoteSi aici este o imagine de ansamblu a traseului, compusa din cele 4 planse de mai sus.

icristian

Un articol cu cateva poze de pe Gilau-Nadaselu
http://gilauonline.blogspot.ro/p/blog-page.html

Sursa: Daniel Dubau

Dominik

#10423
^

Iata si pozele....

















You're in Steelers Country

marisRO

Convocator la şedinţa Comitetului Special Constituit şi a Comisiei de Analiză Tehnică din data de 09.08.2016

COMPANIA NAŢIONALĂ DE AUTOSTRĂZI ŞI DRUMURI NAŢIONALE DIN ROMÂNIA S.A. (C.N.A.D.N.R.) a solicitat emiterea Acordului de mediu pentru proiectul ,,Autostrada Brașov-Oradea, Sector OgraBorș",
tronson aferent jud. Mureş, propus a fi realizat pe teritoriul următoarelor unităţi administrativ teritoriale: Cucerdea, Ogra, Iernut, Cuci, Bogata, Luduș, Chețani, se va parcurge etapa de încadrare a proiectului pentru procedura de evaluare adecvată și etapa de definire a domeniului evaluării pentru procedura de evaluare a impactului asupra mediului.

Un alt punct vizeaza Strabag: S.C. STRABAG S.R.L. a solicitat emiterea Acordului de mediu pentru proiectul ,,Exploatare materiale de umplutură pentru autostrada Ungheni-Ogra", pe ampalsamentul din loc. Chirileu, se va parcurge etapa de încadrare a proiectului.