Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 16 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Astaldi a inceput sa umble la poduri ( la proiectare).
Ce e la Strabag se va repeta si pe celelalte loturi.
Pt padurea (e un fel de padurice ) de pe lotul Strabag deja s-a actionat la nivelul primariei si semnele sunt "de bine ";nu repetam episodul de la Gilau.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bridge

Quote from: ciprebbe on June 10, 2016, 09:16:50 PM
Astaldi a inceput sa umble la poduri ( la proiectare).

in sensul bun  ;)

bogdix

@bridge
vizavi de ce este "nevoita" Strabag sa investigheze legat de retelele de utilitati: claimul nr. 1 - lipsa posesie santier. claimul nr. 2 - erori in cerintele benwficiarului.

ciprebbe

Nu le mai da idei, toti constructorii urmaresc PUM-ul.  :D  Lasa-i sa gandeasca si ei  :lol:
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

#9934
"Decât" 11 excavatoare și vre-o 27 de basculante








Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

#9935
Bridge.....ce înțelegi prin sensul bun? Optimizări?  E drept. ..un pod mai scurt e mai ușor de întreținut. ...doar sa nu vina apa....și la luat.
Drumurile noastre POATE;

bridge

Scot fundatiile din albie si trec pe tablier metalic  (deschidere de 70m) peste Mures.

alecu26

Quote from: bridge on June 11, 2016, 09:35:25 PM
Scot fundatiile din albie si trec pe tablier metalic  (deschidere de 70m) peste Mures.
Eu nu îi cred pe italieni nici când fac daruri.  Intradevar sunt costuri care scad.... (lucrul în albie) dar tablier ul metalic costă.
Drumurile noastre POATE;

iuli

In cazul in care v-ati saturat de santiere poate va era dor sa revedeti cum arata Bucuresti - Ploiesti fara spatii de servicii si cu buruieni care inghit asfaltul si parapetele lateral. Good job CNADNR!!!

https://www.youtube.com/v/FIni_CIyOj8
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

aditd

Apropo de spatii de parcare/servicii:

Autostrada fără parcări la 4 ani de la deschidere: De ce nu se lucrează la spaţiile de servicii de pe Bucureşti-Ploieşti?

http://www.economica.net/autostrada-fara-parcari-la-4-ani-de-la-deschidere-de-ce-nu-se-lucreaza-la-spatiile-de-servicii-de-pe-bucuresti-ploiesti_121006.html#n

iuli

QuoteSi asta din cauză că au fost o mulţime de impedimente, printre care lipsa finanţării, schimbarea Guvernului, trecerea de pe un program european de finanţare pe altul, potrivit lui Pinte.

Wow, ce motiv... No comment!  >:(
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog


adi


ciprebbe

Un scurt filmulet la a carui editare am renuntat.
Am lasat imaginile din drona sa curga asa cum au fost surprinse in teren. Era pacat sa decupez.

Eu asa vad normalitatea !

http://www.youtube.com/v/OK5PLytUKIU

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Stiam eu ca n-ai somat !
Yupeee !
:cheers :cheers: :cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)