Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

pentium10

stii exact cand se inchide sau este un comunicat oficial? ca trebuie se inchid si in Waze.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

transporter

Si eu as fi interesat sa stiu cand se inchide, am un traseu dus intors in acest weekend care include si portiunea respectiva.

lupualb

La iesirea din Ungheni, inspre Turda in partea stanga. Cred si sper ca e ceva legat de autostrada.

Sigla a fost fixata, sa speram ca si dorinta de lucru.




bridge

Quote from: lupualb on May 27, 2016, 06:06:46 PM
Sigla a fost fixata, sa speram ca si dorinta de lucru.


Deocamdata au lipsa autorizatie de construire.

ciprebbe

Quote from: pentium10 on May 27, 2016, 02:42:33 PM
stii exact cand se inchide sau este un comunicat oficial? ca trebuie se inchid si in Waze.
Trebuie sa apara comunicatul oficial.
Va fi marti sau miercuri noaptea.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Dominik

#9755
Sa facut licitatia pt viaductul peste Somes ??? Pe 5 Aprilie, directorul CNADNR Catalin Homor a spus asa:

,,Podul peste Somes, pe autostrada A3, a fost licitat anul trecut. Din cauza documentatiei de proasta calitate procedura a fost anulata. In momentul de fata am contractat lucrari de reproiectare astfel incat sa aducem calitatea documentatiei de atribuire la un minim astfel incat rezultatul final sa fie unul scontat, urmand ca in luna Mai sa licitam lucrarile.Termenul de realizare a acestui proiect este o luna, pentru ca in mare parte el este executat" !!!

Ce se mai stie ??? Tare faza cu o luna sa fie terminat :))
You're in Steelers Country

Ionut

Se referea probabil la o luna pentru documentatia de atribuire... ca sa poata relicita. Eu nu sunt deloc optimist, chiar daca unii colegi din API sunt mai optimisti ca mine cand vine vorba de acest contract. :) Teoretic se poate scoate la licitatie in luna iulie. Teoretic si mai devreme, in iunie. Pot sa va spun ca s-a gasit solutia tehnica pentru a fi gata undeva in 8 luni de zile din momentul in care avem un castigator. S-au facut multe pregatiri deja si s-a lucrat bine (cititi voi cine si ce a lucrat) pentru ca treaba sa mearga repede. Eu insa nu sunt optimist ca vom putea folosi lotul UMB anul asta. Motivul e simplu: nu sunt convins ca va fi licitat la timp si nu sunt convins ca nu vor fi contestatii.

Tehnic, daca am avea acum castigator, ar fi posibil sa fie gata in decembrie. Dar... nu avem licitatie pe SEAP.

Dominik

Ionut din ce am vz eu in filmari si poze sunt deja 6 stalpi de sustinere, ar mai trebui tot vreo 6 daca calculezi pe distanta din imagini + podul implicit, nu mi se pare normal sa dureze atat de mult terminarea acestui viaduct, daca e mobilizare serioasa cum sa dureze 8 luni ??? Bn am spus in mod normal :)
You're in Steelers Country

GDPR

@Dominik, ai pierdut discutia legata de canalul Hidroelectrica de acum cateva luni (o poti gasi pe acest thread). Lucrurile sunt un pic mai complicate decat par.

alecu26

Și montajul grinzilor. Acolo e problema. 8 luni de execuție e rezonabil. Placa de suprabetonare e destul de migăloasa.
Sa vedem odata lansata licitația.  15 iunie poate după deblocare sistem licitație.
Drumurile noastre POATE;

florin74

Ca tot veni vorba, o poza de azi. Peisaj captivant.  :lol:




TibiV

Ce frumos se vede in departare A3, in dreptul pilei 2... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Dominik

Wow deja au inceput sa puna balustrazile de protectie pe margini !!! :)
You're in Steelers Country

dorum

Postez si eu in continuare, primul si ultimul meu reportaj de pe A3 Gilau - Nadaselu.
Multumesc colegilor care au facut posibila vizita!

"veriga" lipsa:










continuam spre viaduct 1