News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 17 Guests are viewing this topic.

florin74

Nu este al lor reziliat, cel de langa, Tg Mures-Ungheni .

pentium10

se lucreaza in zona Cergidului, poate fi si aia. Drumul intre Ungheni si Cergid este deviat 100m in camp, dar lucrarea asta nu tine de autostrazi.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

laszlo.robert

#9677
Strabag a fost notificat ca ordinul de incepere va fii dat in data de 1.06.2016
Cum lotul este pe fidic rosu peste trei saptamani in teorie ar trebuii sa vedem Strabag la lucru.
Daca se respecta cele 12 luni din contract vom avea un alt lot inutilizabil din cauza rezilierii Ungheni-Tg. Mures.Vom avea de asteptat cel putin pina la sfirsitlul anului viitor pentru al folosii,asta daca cele trei loturi pe fidic galben nu se vor pierde in nenumarate prelungiri de aprobari de proiect,exproprieri suplimentare si autorizatii de constructie.Avem firme serioase pe toate cele patru loturi nu cred ca vor fii probleme din cauza lor.

alecu26

e utilizabil cu conditia ca Geigher se faca cei 3 km rapid, si Astaldi sa faca nodul de la Iernut, inclusiv podul peste CF (ca sa nu se stea la bariera).
Drumurile noastre POATE;

laszlo.robert

Nu stiu daca vor face concesii Astaldi cu nodul Iernut-Tirnaveni,sa Termine inainte de termen,au lucrari mult mai grele de facut la Ludus,Bogata.

infraAdi_ro

Pe loturile Campia Turzii-Ogra se lucreaza la deminari,descarcari arheologice,foraje,trasari ax autostrada,etc....si bineinteles la organizarile de santier.Cine e in zona poate trece la inspectie.
Romania are un viitor doar daca are prezent!

FRS

La Geiger e gata deminarea, presupun ca in perioada asta vor incepe si cei cu arheologia

hadrian

#9682
Quote from: podariudan on May 18, 2016, 08:00:46 AM
Azi dimineata pe la 7:00 "descalecau" vreo 10-15 muncitori in zona Popasului.
Si ieri la 8 si azi la 8.00am aceleasi 2 masini,platforme, cu muncitori aici.
Una din platforme era plina cu niste galeti f mari(erau noi,luceau,gen aluminiu-crom).
Langa grupul de muncitori care se echipau erau vreo 2-3 insi care masurau topo. pe acolo.
Tot grupul era pe partea dinspre Bucuresti,la circa 25m de piciorul podului peste Popasului.
Nu imi dau seama daca aveau legatura cu A3,sper si eu :)

marinul

La Chiribis liniste si pace, agitatie era azi pe DN19E unde se curatau santurile! Cred ca e o premiera pt acest drum, oare merge Homor  sa viziteze  A3 Suplacu-Bors?

esendy

despre licitatia de la podul peste somes de la gilau se mai stie ceva? sau ajungem in 2018 cu finalizarea?

Ciprianul

Se zice ca în Iunie începe Corsan organizarea de șantier.  Rămâne sa vedem.

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

marinul

sper sa-i vad anul asta ca luna deja e un amanunt care nu ma mai intereseaza, din martie tot se amana pe urmatoarea luna. Cred ca a trecut mai mult de  un an de la semnarea contractului

Ciprianul

Pe DN19E sau făcut reparații de mentenanță. Cat despre Autostrada mingea e acum în curtea celor de la Corsan.

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

ciprebbe

Quote from: horatiu.cosma on May 12, 2016, 11:12:19 AM
Gilau-Nadasel fara fotografi, buna asta  :lol:.
Nu are voie omul la un concediu? :)))
Pana pe 9 mai UMB-ul nu a lucrat fiind in concediu, din 10 mai a intrat fotograful in concediu :) , maine e sarbatoare deci nu se lucreaza.
Am inteles ca vremea nu a fost favorabila in zona asa ca s-ar putea sa nu fie foarte mare progresul. O sa incerc sa ajung in zona zilele astea sa vedem noutatile.
So.... i'm back!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

cristi767

Quote from: marinul on May 20, 2016, 12:19:26 PM
La Chiribis liniste si pace, agitatie era azi pe DN19E unde se curatau santurile! Cred ca e o premiera pt acest drum, oare merge Homor  sa viziteze  A3 Suplacu-Bors?

Cred că e în legătură cu Turul Ciclist al Bihorului care se organizează zilele astea :))