Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

delacroix

Quote from: tonică on October 25, 2012, 11:59:42 AM
Are cineva să repună aici sf-ul modificat la tronsonul acesta, gilău-mihaieşti? Îl văzusem la un moment dat dar nu l-am salvat pare-se...

adsailton92

Cand ma uit la harta de mai sus, ma si vad urcand Dealul Nadesului pe autostrada si nu pe varianta actuala. :).....aproximatov 600m, calcare, dar structura stabila. Nu o sa le fuga aici pamantul, ca la Centura Clujului.
Va fi frumos sa mergi spre Zalau, chiar spre Baia-Mare, dinspre Tg Mures, Alba-Iulia. Chiar si clujenii vor fi ajutati, deoarece vor merge 8km pe A3, evitand aglomeratia din Gilau, varianta actuala peste deal.
Sunt foarte curios.
Anul asta nu, dara daca totul va merge bine, avem ceva sanse la anul?


duck_dani

pana cand se pot depune contestatii?

BoGDaN

hmmm....UMB.....e ok, dar sper sa nu aiba probleme pe A1 unde mai mult ca sigur vor castiga ceva.

MRS



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Ionut

Quote from: duck_dani on October 25, 2012, 04:19:08 PM
pana cand se pot depune contestatii?

Parca in 5 zile... sau ceva de genul. Oricum, repede. Altfel se considera ca nu-ti pasa. :D

udar

sunt bani  pentru aceasta lucrare(Sector 3A)  ,expropieri,etc .............sau tot cu bani intergrali de la guvern

mitsu

Bani de la buget. Sunt la fel de mari sansele sa se lungeasca toata treaba ca si la tronsoanele Bechtel. Doare sa faca UMB pe banii sai, dar ma indoiesc.

panda05

#1029
lotul asta castigat de UMB va fi tare interesant daca statul nu o sa aiba bani ... noroc ca e mic si atsa, altfel isi putea UMB rupe gatul aici.

oricum felicitari UMB si sa circulam pe el cat mai curand !
IT Manager

user201

Succes UMB cu noul lot și să sperăm că o să fie de bine.

Legat de faptul că acest lot de pe A3 este singurul care are desemnat un câștigător ( există și loturile de pe A1 cu finanțare Europeană unde nu s-a anunțat încă un câștigător ) și având în vedre că UMB a mai lucrat pe A3 și la Ploiești - București, tot cu finanțare de la buget de criză, mă gândesc că lucrurile vor merge bine și nu vor fi probleme cu finanțările.

BoGDaN

Intrebarea este, vor putea sa faca fata si sa termine la timp pe mai multe santiere deschise, considerand ca vor castiga pe A1, iar suprafata construibila este tripla? Cat are cel mai mic lot de pe A1?

dorinparau

Quote from: BoGDaN on October 26, 2012, 05:48:36 PM
Cat are cel mai mic lot de pe A1?

9,6 km lotu deschis acum? Nu e ala cel mai scurt?

BoGDaN

Pai da Dorine, dar e terminat. Pe loturile licitate nu sunt loturi mai mici de 20 de km. Iar intrebarea e daca UMB - care lucreaza cu muncitorii proprii - poate sa faca fata la 2 santiere simultane, stiind ca pe A1 au de tras daca castiga!

user201

@BoGDaN, @dorinparau
Acum câteva săptămâni UMB dădea anunțuri la mai multe posturi TV la nivel național că își angajează oameni pe diferite posturi și era vorba de câteva sute de angajări dacă țin eu bine minte. Prin urmare ar trebui să aibă și oameni, chiar dacă pe cei cu mai multă experiență în firmă trebuie să-i împartă.