News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

mns

Se poate pune si o versiune a filmului fara muzica/muzica standard din libraria Youtube, pentru ca in Germania, de exemplu, nu poate fi vazut in versiunea actuala. :(

nenea_hartia

Quote from: vancouver on August 11, 2012, 11:58:43 PM
Singura vina este la autoritatile române, care au semnat un astfel de contract fara licitatie, in speta:
Adrian NASTASE - Prim Ministru
Miron MITREA - Ministru al Transporturilor
Constantin BASULESCU - Directorul CNADNR
Mihai, nu Constantin Başulescu. Corectura e necesară pentru Parchet, presupunând prin absurd că ar dori să se sesizeze. :)


@ Eurocopter: :cheers: :cheers:

iuli

@vancouver: Declaratia mea nu ii exclude pe ei, dar ii include pe americani care se comporta cu noi si noi cu ei EXACT cum eram cu rusii in anii 50. Ei ne-au pus conditiile de aderare la NATO si noi gafaiam cu limba de un cot ca vrem, ca sa intram ne-au bagat pe gat porcaria aia, apoi scutul antiracheta si mai nou F16. M-am saturat de ipocrizia asta americana si de statutul de imperiu care face ce vrea unde vrea cu arma in mana!  >:(
Si gata cu offtopicul!
Multumiri din nou Eurocopter!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Mda, am vazut si eu acum tot filmuletul. Ce mai e de zis... nimic.
I-am dat un email tipului de la Capital sa preia si ei clipul, sa vedem daca pun si ei.

Nu-mi dau seama ce putem face pentru a pune presiune de autoritati/constructor. O mare rusine, mai ales pentru americani. Sincer, la orgoliul lor si la cati bani au luat deja, faceau Bors-Suplacu chiar punand bani de la ei fara alte comentarii. Mare, mare rusine pentru aceasta companie si pentru americani. Ca deja ai nostri nu stiu daca se pot cobori mai jos de atat, dar de la americani aveam pretentii.

sebba

la pomul laudat nu te duci cu sacul ;)
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

Au preluat si cei de la ebihoreanul.

http://www.ebihoreanul.ro/stiri/ultima-or-31-1-13/autostrada-transilvania-din-avion-tronsonul-bors-suplac-cea-mai-mare-batjocura-la-adresa-banului-public--103084.html

Legat de muzica, le-am pus de la mine pentru ca youtube-ul imi da tot aceleasi melodii gratuite care sunt deja folosite la filmuletele mele precedente. Acum ceva vreme cand a fost aceeasi problema a venit cineva cu o solutie (site) prin care se putea vede filmuletul si din Germania. Poate mai e acel cineva prin zona sa ne ajute si acum.

iuli

Incercati: http://hidemyass.com/ sau alte site-uri free proxy browsing (utilizati cu incredere Google pentru alte site-uri).  8)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

nenea_hartia

Quote from: iuli on August 12, 2012, 09:56:56 AM
@vancouver: Declaratia mea nu ii exclude pe ei, dar ii include pe americani care se comporta cu noi si noi cu ei EXACT cum eram cu rusii in anii 50. Ei ne-au pus conditiile de aderare la NATO si noi gafaiam cu limba de un cot ca vrem, ca sa intram ne-au bagat pe gat porcaria aia, apoi scutul antiracheta si mai nou F16. M-am saturat de ipocrizia asta americana si de statutul de imperiu care face ce vrea unde vrea cu arma in mana!  >:(
[off-topic] Nu chiar EXACT. Ruşii nu ne-au întrebat dacă vrem, iar cei care s-au opus sau pur şi simplu li se păreau dubioşi ruşilor nu mai trăiesc. Să nu exagerăm. :) [/off-topic]

radutm

A ajuns clipul lui Eurocopter si pe Capital, de data asta cu reactie din partea ministrului Transporturilor:
QuoteVIDEO: Cea mai mare BĂTAIE DE JOC a banului public! VEZI cum arată AUTOSTRADA care trebuia terminată de ANI DE ZILE
............
Definitivarea celor 18 kilometri din Autostrada Transilvania promişi pentru 2012, respectiv segmentul Spinuş-Biharia din judeţul Bihor, ar putea avea loc anul viitor, nu în 2012, cum a fost planificat iniţial, ca urmare a restanţelor la plată înregistrate de Ministerul Transporturilor, au declarat pentru ,,România liberă" surse din cadrul proiectului autostrăzii. Alegerea celor 18 kilometri din totalul de 60 de kilometri ai tronsonului 3C a fost realizată anterior de partea română.

Ovidiu Silaghi a spus că Autostrada Braşov-Cluj-Borş este o investiţie cu valoare foarte mare şi că statul român este într-o situaţie extrem de neplăcută, din cauza faptului că "urma să le achităm 240 de milioane de lei la sfârşitul lunii mai, aşa era acordul dintre Bechtel şi Guvernul Ungureanu" şi "am găsit alocat pentru această plată doar 98 de milioane de lei".
.....
Sursa: http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/video-cea-mai-mare-bataie-de-joc-a-banului-public-vezi-cum-arata-autostrada-care-trebuia-termina.html
cont inchis

tonică

:)))
Cred totusi ca replica lui e mai veche caci parca am mai citito pe undeva..Oricum imi pare penibila caci pe de o parte isi face mea culpa, pe de alta nu da nici un raspuns la vreo rezolvare. Daca la bechtel nu-si permite sa bata cu pumnu in masa, in sedintele de guvern ar trebui s-o faca pentru a-si gasi banii necesari. Dupa trei luni de guvernare deja frizeaza ridicolul cu astfel de declaratii.
Oricum e clar, se asteapta banii pentru a se mai pune mana pe lopata. Cum probabil se intampla deja si la fcc ori la astaldi ori....

Ionut

Am vorbit eu cu un domn de la Capital si au preluat la cererea mea. Multumim pentru ajutor! Poate reusim sa avem un rezultat... sa se intample totusi ceva cu acest contract.

Eurocopter

Atentie, aparem imediat in prime time news la Realitatea!

savagedanyro

TIMISOARA 2021 !

Eurocopter