Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 20 Guests are viewing this topic.

Ionut

Da, penibili. Era frumos, puteau sa faca si acum faza cu biciclistii.... in fine.
Man poate ajungi pe A3 si faci si niste poze. Si sa ne spui cum se merge in/prin "nodul" CB-A3, daca ai drum. :cheers:

MRS

testul va fi facut maine dimineata (in caz ca se poate  ;) ) sau in weekend


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

EugenRo

Quote from: indru on July 19, 2012, 09:37:59 AM
Parca promisese prim-ministrul copy-paste ca va chema si vechiul ministru la inaugurari ...
Boc a fost invitat dar nu a dorit sa participe  ;)
Nu vad insa de ce trebuie sa manjim subiectul autostrazilor cu magiunul politicii romanesti.

ciprebbe

Boc e la Cluj...nu avea rost sa mearga acolo insa sunt curios daca pe A2 va aparea si Boagiu.....sincer nu prea cred
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

madad


Ionut

Nice! Se pare ca s-a terminat turul si acum apare stream inregistrat. Super! :cheers:

tonică

Daca nu cumva fac aia ture in continuu... :D
Frumos, in mare cunosteam deja din cele petrecute pe-acolo de catre 'baiazid'. Sa inteleg cum ca s-a deschis cu un singur nod la snagov, cel de la moara vlasiei fiind inca inchis?
Pacat ca nu am avut o astfel de filmare si de pe a2....

Ionut

Ambele noduri (si Snagov si Moara Vlasiei) sunt inchise, din ce pot sa-mi dau seama din filmarea celor de la Hotnews. Ponta primea asigurari (parca de la un secretar de stat sau ceva) ca saptamana viitoare se vor deschide si acestea. In conditiile actuale A3 este utila doar pentru drumul Bucuresti-Ploiesti... zona metropolitana nu este deservita... sigur isi vor lua unii teapa si vor merge pana la Ploiesti.

ciprebbe

#743
dovada ca se circula pe A3
http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/camere-web-streaming/barcanesti

LE: nu vreau sa fac reclama dar se pare ca RCS&RDS a dat drumul la Voip.... in roaming poti suna gratis in tara :D . excelenta treaba asta
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

mama lor si a alora care nu stiu care banda pt ce e.........
bine ca merge pe 3 .....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

fuscobal

#746
Dap, glont pe 3 s-a dus...caracteristic ! Am dat un reply pe youtube uploaderului sa vedem daca intelege ceva ! Am fost si eu azi pe A3 dar filmuletul este inca la procesat. Ma bucur ca odata cu A3 au deschis si sensul celalalt al podului peste calea ferata de pe Centura Ploiesti Vest !

Iaca si filmuletul meu
http://www.youtube.com/v/UhaO1k7qoS8

In principal erau 3 categorii de viteze printre masinile intalnite de mine pe A3 :

1) 110-120kmh
2) 130-140kmh (aici m-am situat eu)
3) 150-160kmh

Ionut

Multumim fuscobal! Cum ti s-a parut calitatea asfaltului? Ceva probleme la culeele podurilor/pasajelor? Alte observatii?
:cheers:

Ionut


savagedanyro

#749
o filmare fast-forward ,dar HD!!!

http://www.youtube.com/v/CQYTBUE7M4s&
TIMISOARA 2021 !