Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 18 Guests are viewing this topic.

alecu26

atunci nu inteleg de ce nu ar fi ramas cu Consitrans.

Si care ar fi noul proiectant?
Drumurile noastre POATE;

horatiu.cosma

Contractul e semnat cu Asocierea CORSAN-CORVIAM CONSTRUCCIÓN SA - Consinit SRL - Road Consulting & Design Solution SRL - VIA Design SRL. Poate ca din diferite motive, Consitrans a vrut sa separe partea de proiectare.

pasadia

Quote from: stangabriel on August 20, 2015, 06:43:44 PM
http://adevarul.ro/economie/stiri-economice/directorul-cnadnr-vorbeste-adevarul-live-ora-1300-despre-starea-infrstructurii-romanesti-marile-probleme-constructiei-autostrazi-1_55d49fd2f5eaafab2cb9f41e/index.html


La 23:05 sustine ca sunt deja facute SF-urile pentru centurile Comarnic si Busteni si ca ele sunt deja si aprobate. Si ca in cateva saptamani vor fi scoase pe SEAP licitatiile pentru constructie.

1. Parca imi e greu sa cred ca e gata SF-ul, parca abia au trecut 2-3 luni de cand au anuntat atribuirea contractelor.
2. Ce naiba alta centura la Comarnic? Doar au scos la licitatie executia A3 pe acea portiune.
3. Despre ce rahat de SUB-traversare a CF M300 in zona Comarnic vorbeste? Unde Dumnezeu e posibil sa faca aceasta sub-traversare (daca zicea supra mai intelegeam).

TibiV

#7203
Quote from: pasadia on August 20, 2015, 08:29:39 PM
Ce naiba alta centura la Comarnic? Doar au scos la licitatie executia A3 pe acea portiune.
Da, asa am inteles si eu, ALTA centura.
Comarnic se pare ca va fi cea mai centurista localitate din tara: va avea sosea de centura, autostrada de centura, si DN1 intre ele...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

SILVIUFG

Sa nu uitam de Fagaras. Centura la Nord, autostrada la sud si DN prin centru.  :lol:

ciprebbe

La Gilau "monstrul" e pe poziție la prima deschidere de la viaduct II.
Foarte moale pământul iar baza e plina de mașini portocalii.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

horatiu.cosma

La Nadasel nu e nicio miscare. S-a lucrat ceva saptamana asta, e vreo grinda sus la 2?

ciprebbe

Nu, nici nu aveau cum cu așa tonaj pe ploile astea.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alexbb

Despre ciotul de la intrarea in Bucuresti s-a mai auzit vreun zvon? Am observat ca au scos ghereta de paza de la intersectia cu Popasului. Oricum nu mai avea nimic de pazit acolo de cand au mutat niste materiale de acolo, probabil inapoi la centura.

horatiu.cosma

Miscare puternica la Nadasel. O multime de basculante si escavatoare isi fac treaba.

Sorin62

Quote from: alexbb on August 24, 2015, 09:37:04 AM
Despre ciotul de la intrarea in Bucuresti s-a mai auzit vreun zvon? Am observat ca au scos ghereta de paza de la intersectia cu Popasului. Oricum nu mai avea nimic de pazit acolo de cand au mutat niste materiale de acolo, probabil inapoi la centura.
Se așteaptă rezultatul evaluării ofertelor. Iar ghereta pentru ce să o mai țină. Contractul a fost reziliat, lucrarea a fost preluată de CNADR (s-au și judecat), să o păzească CNADR-ul. Aștept cu interes când o intra primul pe autostradă cu mașina prin Popasului...

Danny550394


TibiV

Poate ne arată curând ciprebbe "monstrul" ăla la lucru... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ciprebbe

Era in plan, si chiar o chestie in premiera , insa din motive tehnice independente de mine se mai amana vizita :D.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)