Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 23 Guests are viewing this topic.

adsailton92

Salut,
La viaductul de la Gilau, Bechtel nu mai are macaraua pentru grinzi. Evident ca grinzile nu sunt puse. Nici la podul care trece peste A3, imediat dupa Turda....pe urcare spre Sandulesti.
La ora 15:30, ieri, nu lucra nimeni, nicaieri.
A aparut un releu, cred de telefonie, imediat dupa Sandulesti. Daca mai era, va rog sa ma corectati.

Ionut


adsailton92

Habar nu am...au terminat ceva drum marginal autostrazii. Cam atat, in afara de faptul ca A3 arata foarte bine.

ciprebbe

Accident pe Autrostrada Transilvania! Doua TIR -uri s-au lovit si un sofer a murit

http://www.time4news.ro/cluj/ultima-ora/accident-pe-autrostrada-transilvania-doua-tir-uri-sau-lovit-si-un-sofer-a-murit.html

unele voci spun ca nu stationa pe banda de urgenta....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

iuli

Ponta azi pe autostrada, nu a mentionat pe care dar ma gandesc ca A3... let's see!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog


ciprebbe

"La o săptămână după ce i-a solicitat ministrului Transporturilor să inspecteze lucrările la Autostrada Bucureşti-Ploieşti, premierul Victor Ponta se va duce personal să vadă în ce stadiu sunt lucrările de construcție pentru această autostradă, la ora 14.00.

După mai multe amânări, oficialii Ministerului Transportului şi Infrastructurii avansaseră data de 30 iunie pentru deschiderea circulaţiei pe Autostrada Bucureşti- Ploieşti, dar termenul de finalizare a fost schimbat din nou pentru începutul lunii august."

Bomba ar fi ...de la ora 15 se deschide circulatia......:D.... da cred ca e caldura prea mare  si ..........
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

isotech_ro

#682
Ctrl+C - Ctrl+V deja mi-e greata  >:( acum A3 devine miza in referendum ... originala democratie originala tara

iuli

Haideti sa nu dezbatem politica!  O:-)
Sunt alte forumuri dedicate acestor subiecte. Sa discutam doar pe declaratii strict legate de infrastructura.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

isotech_ro

@iuli

politica este atunci cind asi fi postat o declaratie politica ... insa, in cazul de fata, lucrurile sunt mai nuantate. sa-ti reimprospatez memoria:

- in 29.06.2012 ministrul transporturilor, impreuna cu alti diriguitori, declarau sus si tare A3 nu poate fi deschisa din motive de siguranta si din probleme de planeitate  :lol: concluzia SE AMINA DESCHIDEREA CU 30 de zile cel putin  :o ( realitatea a prezentat-o Baiazid pe SSC)

- astazi 05.07.2012 primul ministru o sa viziteze si el A3. ce o sa constate ?!? ... din punctul meu de vedere va spune "deschideti A3" oare de ce?  O:-)

LE sau poate firmele problema, care si asa au intirziat nejustificat de mult, s-au mobilizat exemplar, la indemnul ministrului,  "realizind cincinalul in 4 ani si jumatate, rezolvind toate problemele legate de planeitate  :lol:

iuli

Quote from: isotech_ro on July 05, 2012, 01:25:13 PM
Ctrl+C - Ctrl+V deja mi-e greata  >:( acum A3 devine miza in referendum ... originala democratie originala tara

Dupa parerea mea nu are nicio treaba declaratia ta cu ideea forumului ci mai degraba cu politica.
Adugarea ulterioara mi se pare ontopic insa si ader la ea. Oricum asta tine de parerea fiecaruia dar oricum daca prima ta postare era de genul celei ulterioare nu aveam nimic de zis.
Iti multumesc!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Baieti, nu vreti sa asteptam mai intai declaratii si dupa aia comentam? :) Hai sa vedem ce declara Ponta si dupa aia putem sa tragem o concluzie. Marturisesc ca eu tot n-am inteles care ar fi motivul, chiar si politic, pt care s-a amanat deschiderea. Nu are sens, astept si eu curios sa vad daca e altceva decat prostie. Ideea e sa asteptam si dupa punem epitete.

A aparut prin presa ceva?!

isotech_ro

declaratiile au inceput sa curga .... sa le postez ?!?
suna cam ca la antena 3 ...  :-[

Ionut

Pai daca sunt declaratii... trebuie puse. Declaratii ale lui Ponta, nu aberatii de presa. Uite inovatie la Ponta: Penalizarile aplicate constructorilor de la Autostrada Bucuresti-Ploiesti vor fi date Ministerului Sanatatii. :o

isotech_ro

#689
ar mai fi si asta>

http://www.adevarul.ro/financiar/Ponta-inspecteaza-lucrarilor-Autostrada-Bucuresti-Ploiesti_0_731326985.html#

LE atentie penalitatile de intirziere sunt cu mult mai mici (fusese o discutie foarte argumentata pe acest subiect de SSC, prin iarna daca nu ma insel)

@iuli modificarea facuta postului "incriminat" fusese una gramaticala ... mi-a fost "foame"  :-[ continutul insa nu a fost modificat