News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

laszlo.robert

despre podul peste Somes nu se mai aude nimic?

stangabriel

Motiv pentru intarziere a lotului Umb. Pana la sfarsitul anului 2016 mai e timp.

danutzu_1069

Quote from: TibiV on May 01, 2015, 12:16:09 AM
Quote from: pasadia on April 30, 2015, 10:13:49 PM
Foloseste OpenStreetMap cand ai asemenea nelamuriri, aici sunt evidentiate destul de clar si traseele propuse / viitoare.
Recomandarea este bună, dar să nu iei totul de bun pe OpenStreet... De exemplu nodul A10-A3 de la Turda este desenat în configuraţia iniţială, la care s-a renunţat de mult.
În cazul intrării A3 în București traseul este însă corect.

Care e configuratia finala la care faci referire?

TibiV

Este pe thread-ul de A10, undeva cu vreo 20 de pagini în urmă, si a generat dezbateri serioase când a prezentat-o Porr....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

yetiman

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

yetiman

Sau si mai spectaculoasa, randarea lui delacroix:
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

danutzu_1069

Thx, am gasit mai intai randarea.
Va aparea in curand: http://www.openstreetmap.org/#map=15/46.5288/23.7851

Si gata cu offtopic ca ne cearta Ionut


LE, de fapt un e offtopic, ca are legatura cu a3  :D

TibiV

Quote from: danutzu_1069 on May 01, 2015, 11:05:14 AM
Thx, am gasit mai intai randarea.
Va aparea in curand: http://www.openstreetmap.org/#map=15/46.5288/23.7851
Felicitari, danutzu_1069, esti foarte eficient ! A aparut deja nodul in forma corecta...
Lucrezi la ei ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ciprebbe

1 mai sarbatorit de UMB prin munca la Gilau. Plin de cife si de basculante pe DN .
DN 1 din Cluj spre Oradea e full (sa nu zic blocat)pana dupa Gilau.Se merge cu max 10 km / ora. Am luat-o pe drumul tehnologic folosit de UMB
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


horatiu.cosma

#6055
Le mai pun eu odata, ca nu se vad :). Multumim, 1 Mai frumos ca altul(ma refer la cadre).











ciprebbe

Merci, direct de pe telefon doar asa am putut incarca.
Se face zid de sprijin spre case si erau in zona km0 intre 70 si 80 de muncitori.... furnicar nu gluma.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

asztalos

Buna seara tuturor. Ieri am avut un drum de Targu Mures - Ungheni - Cerghizel. Fiind trafic intens, cu tempomatul setat ma uitam de pe E60 spre indepartare, poate vedem ceva miscare. Din nefericire (asa cum s-a mai afirmat), nici o piatra nu a fost intoarsa (cel putin nu se vede absolut nimic de pe DN15/E60 sau de pe drumul judetean de la Ungheni pana la Cerghizel) :(

NGC

Quote from: NGC20 on April 24, 2015, 02:19:27 PM
Quote from: NGC20 on March 13, 2015, 08:08:51 AM
Quote from: NGC20 on March 05, 2015, 02:34:57 PM
Pentru procesul dintre PIZZAROTTI si CNADNR pentru tronsonul Bucuresti - Moara Vlasiei a fost astazi termen de judecata.

Quote
05.03.2015
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: pt a da posibilitate partilor sa ia cunostinta de raspunsul la obiectiuni. Respinge cererea de efectuare a unei contraexpertize ca neintemeiata. Cu apel odata cu fondul. Pron in sedinta publica.

Noul termen este 12.03.2015.

Quote
12.03.2015
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: pentru a se lua cunostinta de actele comunicate in sedinta publica

Noul termen este 16.04.2015.

23.04.2015
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amana pronuntarea la 30.04.2015

30.04.2015
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Amana pronuntarea la 07.05.2015

dorel

Campia Turzii - Tg Mures nu se incepe pana la toamna. Parerea mea. Daca primesc ordin de incepere acuma se risca sa termine la vara anului viitor. Politicienii prefera sa deschida autostraza chiar innainte de alegeri ---> Noiembrie 2016