Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 54 Guests are viewing this topic.

TibiV

2 ani execuţia ?
Uauuu....
Deci 2019 cel mai devreme...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

avea vreo 60 de metri. Eu din cate stiu, nu prea au fost de acord. A fost facuta cu japca modifiarea de echipa de proiect din CNADNR. Au bagat proiectul in CTE, practic fara sa stie Bechtel, si au aprobat modificarea debleului in tunel.

Oricum declaratii oficiale de la Bechtel cred ca pot fi numarate pe degetele de la o mana, cate au fost in cei 10 ani cat i-am avut pe cap.
Drumurile noastre POATE;

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

#6003
Sector 3A1, Cluj Vest (Gilau) – Nadaselu , km 0+000 – km 8+700

Constructor: UMB Spedition – Tehnostrade

Proiectant SF: SC SEARCH CORPORATION SRL

Consultanta: Egis Internationale

Beneficiar: C.N.A.D.N.R. SA

Valoarea Lucrarilor: 258.199.052,52 lei fara TVA

Durata de executie: 24 luni (6 luni proiectare+ 18 luni executie)

Perioada de garanţie: 48 de luni

Data ordin de incepere: 07.04.2014 .

Stadiul fizic: 36,00 % (28.04.2015)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

stangabriel

S-a inceput lucru la nod gherghita. 3 Excavatoare,  2 lame si un greder. Se fac bretele total noi.

danutzu_1069

1 Aprilie a trecut, iar de 1 Mai nu se fac glume!  :p

Spui nod Gherghita, asta inseamna A3 la intrarea in Bucuresti. E pe bune stirea asta?

ciprebbe

#6006
Cred ca despre asta e vorba:

QuoteUn nod rutier care va fi construit în zona comunei prahovene Gherghiţa va da posibilitatea şoferilor să intre sau să iasă de pe Autostrada A 3, Bucureşti – Ploieşti. Lucrările, cu o valoare de 3,6 milioane de euro, vor fi realizate din bugetul judeţului Prahova şi de la Ministerul Dezvoltării Regionale

Si da este o stire binevenita
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Deci nu e vorba despre nodul de intrare in Bucuresti de pe strada Gherghitei din Municipiul Bucuresti (cea care da in CF Bucuresti-Constanta) ci despre cel din comuna Gherghita.
Stiu ca la intrarea in Bucuresti inca nu au clarificat situatia, dar am sperat intr-o minune...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

Mda, sunt un pic dezamagit.

Din graba am interpretat Gherghitei, adica acel "cartier" din Bucuresti, adiacent intrarii A3 in Bucuresti.

Dar stirea se refera la asta:
http://www.openstreetmap.org/#map=15/44.7758/26.2476

stangabriel

Scuze, scriam pe tel.

Insa am vb cu un om care are magazin in Voluntari sa-l aprovizionez pentru muncitorii de la autostrada in cateva luni....deci mai asteptam.

hadrian

Ieri la 9 dimineata 2 basculante Apolodor intrau pe langa calea ferata venind de pe Petricani.Nu stiu daca au legatura cu A3.

panda_no 5

Nu au nici o legatura, Apolodor a carat pe terenul fostei pepiniere tot pamantul din excavatiile diverselor santiere din Bucuresti.

bridge

CNADR Ref. Suplacu de Barcau -Bors :"In acest moment contractul este in curs de semnare si se estimeaza reluarea lucrarilor in prima saptamana a lunii Mai 2015"

alexbb

#6013
QuoteUn nod rutier care va fi construit în zona comunei prahovene Gherghiţa va da posibilitatea şoferilor să intre sau să iasă de pe Autostrada A 3, Bucureşti – Ploieşti. Lucrările, cu o valoare de 3,6 milioane de euro, vor fi realizate din bugetul judeţului Prahova şi de la Ministerul Dezvoltării Regionale

Presupun ca este un nod care nu era prevazut in proiectul initial. Ma intreb oare la Moara Vlasiei nu se pot implica autoritatile locale sa finalizeze acest nod?  :(

Ionut

Cine a zis asta, este o pozitie oficiala a CNADNR?! Cum sa se inceapa saptamana viitoare lucrarile?! Au o organizare de santier macar?