Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 17 Guests are viewing this topic.

dragos76

#4560
Quote from: caf on November 13, 2014, 04:57:48 PM
Ritmul de lucru, rigurozitatea, ma fac sa ma intreb daca UMB nu-i companie germana.

Ca sa fiu carcotas, o sa zic la fel cand nu o sa mai vad paharde  plastic si sticle aruncate de constructori prin zona (se vad in unele poze). Acuma glumesc (pe jumatate, chiar mi-as dori ca lumea sa se mai civilizeze si in acest aspect, si chiar firmele sa fie mai atente si sa le impuna oamenilor o grija mai mare fata de mediu; ,mie si o hartie aruncata pe jos imi displace), felicitarile mele pentru modul cum au lucrat.

horatiu.cosma

De acord. Nu ajunge ca firma are o viziune pe masura asteptarilor, e necesar ca si angajatii sa inteleaga aceasta viziune si sa se comporte ca atare. Dar sunt si multi sub-contractori pe acest lot, sa nu le aruncam in carca aceste mici "neajunsuri" UMB-istilor.

Dan74

Si eu lucrez la o firma de constructii, problema e cu muncitorii din constructii, multi nu au terminat nici macar liceul, sincer poti pune si gardian langa ei ca tot asa vor face, din pacate la noi procentul celor care stiu si vor sa fie civilizati este inca destul de mic.

simotm

Quote from: Archi on November 13, 2014, 08:58:37 PM
Mie mi-a placut masa de la 2:11 din filmulet. :D
Din cate se vede isi respecta si angajatii...adica nu mananca la volan ; cel putin cand au lucrat la lotul de langa TM au avut firma de catering care ducea mancare la muncitori

Archi

Aveau parca si un contract cu un hostel pentru muncitori. Spre comparatie soferii Tirrena Scavi dorm in camioane.  ;)

tone_iulian


ciprebbe

Ms de poze tone, deci inca 3 km de autostrada gata si inutilizabili.

UMB-ul are firma de catering si aici (ii serveste pe santier exact la locatiile unde are oamenii)iar muncitorii ii are cazati in hotel la Gilau. Nu se doarme in camion(doamne fereste).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

MNU

Quote from: Archi on November 15, 2014, 07:17:20 PM
Aveau parca si un contract cu un hostel pentru muncitori. Spre comparatie soferii Tirrena Scavi dorm in camioane.  ;)

Esti sigur ca nu sunt angajatii vreunui subcontractor obscur, cei care dorm in masini?

ultrasbz

Se mai aude ceva de nodul Gherghita?

stangabriel

Nimic,am trecut ieri pe A3,nu am vazut nimic.

horatiu.cosma

Ce se mai aude de C.Turzii-Tg.Mures, se anunta castigatorii?

alecu26

probabil ca pe lotul ala mic...acum e 100% Geiger. Frumos...e aproape o competitie Johannis-Dragnea. (Geiger are multe lucrari micute prin Sibiu, Teldrum se spune ca e aproapiat lui Dragnea).

Drumurile noastre POATE;

adiarc

Forza Geiger...cam toate lucrarile lor au fost terminate la timp...si cele care au deja ani buni ( unele peste 10 ani ) , se prezinta inca excelent , chiar daca vb de sosele principale , intens circulate
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

horatiu.cosma

Pacat ca au lotul cel mai mic, de doar 3.6 km.

adiarc

chiar daca si-au facut bine treaba pana acum , tinand cont ca au o experienta limitata la autostrazi ( ei sunt cei responsabili cu asfaltarea centurii Sb , sectorul Max Boegl , insa ca subcontractor) , cred ca e maximum ce puteau primi...daca fac o impresie buna probabil vor lua loturi mai mari pe viitor
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura