Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 17 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

#4545
Si ultima filmare de la viaduct I spre km 0.
http://www.youtube.com/v/ZdqcoT7hT-0

The end.
Am mers astazi(si nu vineri ca de obicei) in zona A3 si predam stafeta de la Cluj colegilor de la Sibiu pt inaugurarea de maine.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

florin74

Beau o bere in seara asta sa sarbatoresc.  :cheers:

alecu26

si eu care credeam ca bomba va fi o adevarata bomba. Oare se pregatesc de dinamitare? Nu cred sa fie vorba de cea ancore....ca oricum acolo e roca.

Se vede intr-o poza un utilaj din asta...si in ultimile secunde din film. Acolo sus pe deal. Daca e dinamitare...neaparat sa aflati cand.
Drumurile noastre POATE;

florin74


horatiu.cosma

Deja ma vad cu 130 la ora pe acolo. Geniala si piesa. O singura observatie. Ultimul video(intre viaduct 1 si km 0) e acelasi cu cel intre viaduct II si IV.

mecatron

superb. mulţumesc frumos. şi bravo celor care au făcut posibile aceste imagini. Felicitări şi oamenilor care au muncit acolo!!!

ciprebbe

Quote from: horatiu.cosma on November 13, 2014, 06:39:53 PM
Deja ma vad cu 130 la ora pe acolo. Geniala si piesa. O singura observatie. Ultimul video(intre viaduct 1 si km 0) e acelasi cu cel intre viaduct II si IV.

Da , am vazut si eu ca nu s-a salvat cand am copiat codul corect si de pe telefon nu am putut edita.
S-a rezolvat cum am ajuns la un PC, merci de atentionare.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

#4552
August 2014


Noiembrie 2014



Poze intrate deja in istorie
http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=6.msg15996#msg15996
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

#4553
Sunteti pur si simplu fantastici. Multumesc mult, baieti! Cand vin in Cluj un rand este de la mine. :cheers:
Extraordinar lucreaza UMB. Nu imi vine sa cred, sincer. Si mai zic o data: lucreaza incredibil de curat, a se vedea cum fac rigolele.

ciprebbe

Nu scapi doar cu un rand :)))
Imi pare rau ca am omis sa pozez cum ecologizeaza zonele pe care au terminat lucrarile. Chiar vorbeam cu Florin ce frumos aranjeaza.
Nu stiu daca se vede bine in filmare, de la atata tremurici, dar pe lateralele terasamentului sunt sapate santuri de scurgere(nu au beton turnat in ele, cred ca e o solutie temporara pt iarna). Practic maine daca ar veni ploile nu ar avea nici un fel de problema cu evacuarea apelor atat de jos de pe terasament cat si de pe dealuri prin acele rigole.Au curatat paraiele de vegetatie si la 500-600m de santier.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Archi

Mie mi-a placut masa de la 2:11 din filmulet. :D

dorum


M-Power

@ciprebbe, @florin74... :gj: ...RESPECT!!!

trifuhoria

Daca primul rand il da Ionut, il dau eu pe al doilea;) incredibil ce seintampla acolo. De ce nu castiga toate licitatiile Straco,Strabag i UMB...indifeent de ordine...?

istvan78

Pai pentru ca nu le pot face pe toate.

Dar ridica stacheta si, daca organele statului - CNADNR mai ales, sunt "pe faza", impun noua stacheta si celorlalti. Puterea exemplului e intotdeauna incontestabila.
Binefacerile competitiei in piata...