News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 14 Guests are viewing this topic.

infraAdi_ro

soper reportajul,e un santier adevarat....bravo baieti,bravo UMB!!!intr-un an e gata gilau-nadasel......
Romania are un viitor doar daca are prezent!

ciprebbe

15 sept 2015 cel tarziu !!!  daca nu li se baga strambe ( cu mai bine de 6 luni inainte de termen)
Multumim de aprecieri.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rocklee

MULTUMIM FLORIN  :cheers: MULLTUMIM EUROCOPTER  :cheers:
MULTUMIM CIPREBBE  :cheers:

MULTUMIM ...UMB... :cheers: :drunk:

Zimox

Respect si jos palaria pentru muncitori si patronului UMB, vare cred eu ca le pasa de noi, si baieti va zic un lucru, se vede cine este ''roman cu acte'' si'un plus de daruire sa faca ceva in Romania pentru noi soferi.
Felicitari pentru acest festin de poze si video.
!

verdiuc

Inainte toata lumea zicea ca UMB nu ar putea face Comarnic-Brasov ...v-ati mai schimbat parerea, cred.
Asa multe utilaje si oameni nu a strans nicio alta firma, pe niciun alt lot, vreodata.

dr4qul4

si fara bani!
Multumim pt poze atat colegilor care le-au facut cat si UMB care le-a dat motive de fotografiat
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alecu26

ma gândesc doar cati bani baga zilnic in buzunarul statului din accize si TVA la motorina. Zilnic.  face cineva un valcul?
50 utilaje greleX10 oreX50 litriX1 euro=25000 euro.
Drumurile noastre POATE;

stangabriel

Pe cine pariati ca e favorit la Suplacu-Bors? Impregilio?

alecu26

pai...cre ca au si fost declarati castigatori.
Drumurile noastre POATE;

adiarc

bleak....ma apuca alergia cand vad Impregilo
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

Quote from: alecu26 on October 10, 2014, 11:52:55 PM
ma gândesc doar cati bani baga zilnic in buzunarul statului din accize si TVA la motorina. Zilnic.  face cineva un valcul?
50 utilaje greleX10 oreX50 litriX1 euro=25000 euro.
Ai vrut sa fi soft la calcul.....
Nu a fost tura de fotografiat in care sa nu vad cisterna cu motorina venind la deal.
Doar excavatoare sunt in jur de 30 , apoi minim 2-3 basculante alocate fiecaruia plus macaralele, Zublin-ul, betonierele, masinile de aprovizionare, cele de transport, vre-o 5 compactoare, cine stie ce mai au prin baza consumatoare de combustibil..... deci e minim dublu valoarea calculului tau.
X 23 zile pe luna .... se aduna ceva
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

adiarc

se pare ca asta este trendul , mai ales pe lucrarile de la buget....poti sa lucrezi vreo 6 luni pe banii tai...e bine...nu poti ...lasi pe altul
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

infraAdi_ro

6 luni cel putin sa lucrezi pe banii tai si sa platesti motorina,muncitorii,subcontractorii,materialele...........is cateva milioane de euro.Si asta se intampla nu doar la contractele cu finantare de la bugetul de stat.....la cele cu finantare europeana asteptarea e undeva la 3-4 luni.Oricum mare roman si mare constructor  UMB ......bravo lor.
Romania are un viitor doar daca are prezent!

ciprebbe

Deja devin plictisitor..... azi pe la ora 15 UMB rupea dealul dintre I si II iar intre I si km 0 puneau pamant vegetal pe terase. Se lucra si la santuri.
Poze nu am mai facut  .  Gyn o sa vina cu poze in urmatoarele zile din locatia I si vedeti progresul. Deja din DN se vede impresionant!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

dorum

nu ne plictisesti Cip... n-ai cum... chiar daca ai transmite LIVE constructia eu, unul, te-as urmari... :)

Bravo lor! Evolutia ce o vedem e cu mult peste ce vedem pe restul santierelor...

...dar sper sa nu se sparga bula de sapun dupa alegeri, si sa avem parte de o dezamagire...