Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

7 Members and 22 Guests are viewing this topic.

adiarc

#3600
imi place ca v-ati luat o masina hotarata pt asemenea drumuri  :)
nu ma duc la somn pana nu incarci toate pozele....vreau sa visez frumos  :D
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

nu are nimeni profilul in Lung al autostrazii? Ce naiba fac acolo? e destul de usor de identificat ca in spate se vede nodul gilau, sau zona dinaintea lui. deci maxim cativa km.

Oare sa reduca chiar asa mult podurile prin coborârea profilului? sa fie vreo intelegere cu CNADNR???
Drumurile noastre POATE;

ciprebbe

Quote from: adiarc on August 05, 2014, 10:46:16 PM
imi place ca v-ati luat o masina hotarata pt asemenea drumuri  :)
nu ma duc la somn pana nu incarci toate pozele....vreau sa visez frumos  :D

Oho..si inca nu ai vazut pozele de pe drum..... fara asa ceva nu ai ce cauta acolo.
Sa continuam
Cocotati pe gramada de pamant pozam locatia 2 de la dr spre stanga:










Acolo jos in zare trebuie sa ajunga

Pe verdeata aia aterizeaza sefu al mare ...azi a fost " in vizita" la ei...



Mergem mai departe spre padure dupa ce un paznic ne-a interzis sa pozam, filmam...etc....( a cerut autorizatia).....l-am amenintat cu avionul si din gura lui au iesit vorbele"PeUndemerg" :))




Zicea cineva de drumuri?


ia uite pe unde trebuie mers :D










Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bogdymol

Astia da baieti hotarati sa pozeze santierele patriei. Nota 10!
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

NordKapp

Ma tot uit la poze si nu imi vine sa cred ca sunt reale.  :cheers:

Cat timp le-a luat sa faca toate sapaturile alea?

ciprebbe

#3605
Nerecomandat minorilor











S-au dus pana in buza padurii,






In dr santierul in stanga padurea...inca....



O privire inapoi


Urmeaza padurea....
Datorita drumului nu au iesit pozele din aceasta zona , va pun una doar pt exemplificare


Exista un luminis pe unde au inghesuit ft bine traseul si nu e nevoie de defrisari mari




No comment







Si am iesit dincolo spre Nadasel








De aici incolo aveti pozele de duminica

Pare parfum partea spre Nadasel fata de ce e spre Gilau

Fata de imaginile de duminica au facut gropile arheologice pana la nodul Nadasel, si se pare ca azi au gasit ceva vase si se asteapta arheologii.

CU deosebite multumiri utilajului fara de care nu se putea realiza reportajul.

Si colegilor EUROCOPTER si FLORIN74.


Tin sa multumesc tuturor muncitorilor de la UMB pt ceea ce au realizat in 1 sapt(muncesc de la 5.30 pana la 21.30) , am tot respectul fata de ei, bravo voua, jos palaria spor la munca si nu uitati !
Suntem cu ochii pe voi!!! BAFTA
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

cricric

La inceputul ultimului set de poze pare a fi un sol mai stabil?

AFC

Mie UMB-ul mi-a castigat respectul. Sunt profesionisti.
Au terminat in avans lotul 1 TM-Lugoj, sunt cei mai avansati pe Lugoj-Deva si fac demonstratii de forta si aici. Dupa parerea mea doar Astaldi sta in linie cu ei. Ganditi-va numai cum ar fi fost daca toti cei care au castigat licitatii ar fi lucrat ca aceste doua firme.
Multumesc colegilor pentru poze si filmari. Big like ! :) :gj:
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

adiarc

bravo UMB
sa nu uitam de lotul lor din Buc-Ploiesti...terminat cu 6 luni inaintea celorlalti...CHAPEAU
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

stangabriel


Felicitari lor si mai ales voua ca ne aratati ce se poate. Acum mingea e la finante. Chiar mi-ati facut seara faina. Imi imaginez ca va ajuta mult traficul din zona.


AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

igorashu

Quote from: ciprebbe on August 05, 2014, 11:25:05 PM
Tin sa multumesc tuturor muncitorilor de la UMB pt ceea ce au realizat in 1 sapt(muncesc de la 5.30 pana la 21.30) , am tot respectul fata de ei, bravo voua, jos palaria spor la munca si nu uitati !
Suntem cu ochii pe voi!!! BAFTA
Stai... Poftim?!?!? Au săpat atâta într-o săptămână? Pffff, ăștia terminau la Aciliu în weekend, pe ploaie :lol:

Restekpa, băieți, pentru poze!

vchira

Eu tot nu inteleg ce fac acolo :) sper sa stie ei macar :D Apropo, sa nu uitam in enumararea firmelor serioase si PORR si STRABAG care la fel au facut o figura foarte frumoasa pana acum.

ciprebbe

#3613
Aici ce fac?




E zona de varf a dealului si taie din el. La fel se va face si pe portiunea impadurita si dincolo spre Nadasel.
Ideea e  buna, sper sa ii tina terenul.

Poate ne ajuta delacroix cu o randare din zona impadurita sa intelegeti mai bine
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

^ Fantastic cat de mult urca autostrada... din "vale" de la Gilau pana aici in deal, prin padure. (Probabil nu au autorizatie pentru defrisare sau ceva ca padurea aia saraca nu are nicio sansa, intr-o zi e gata la cum lucreaza baietii. :lol:) Cred ca vor iesi niste poze geniale din varf de-aici, asa ceva frumos cu light trails, probabil se vor vedea mai multe sectiuni care urca ale autostrazii. Nici nu-mi dadeam seama cat de frumoasa e zona. Cred ca si dupa Nadaselu pana la Zalau/Suplacu va fi ceva de vis. Sa speram ca vor pune mana pe segmentul asta tot companii serioase.

Bravo UMB, bravo baieti! :cheers:
Si bravo baietilor care au permis accesul Ducilor de Cluj pe santier, chapeu! Revenim cu siguranta. :D