Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

udar

#300
in sfarsit am reusit sa incarc pozele , dar marea mea dezamagire este ca nu au inceput in alte locuri activitatea doar acolo unde am vazut si acum o luna...............
asa ca pozele sunt de pe locatile de luna trecuta la care au sau au avut  activitate in luna care a trecut de la ultima vizita a mea pe locatii................

acum o luna


miercuri








joi





udar

#301
aici se vede ca au terminat de turnat pile pasaj si nu se mai vede activitate........

acum o luna



joi





:cheers:

udar

#302
alta locatie veche dar cu activitate

acum o luna



joi








Ionut

Multumesc pentru poze adsailton92 si udar! E bine ca lucreaza, insa cam anemic, din ce-mi dau seama...

udar

#304
da Ionut se lucreaza, dar este foarte anemic pentru un nume ca Becthel foarte putine utilaje si oaneni pe lucrare

continuare poze

aici acum o luna cand am trecut eu erau stationate mai multe utilaje



joi





linga activitate




putin mai in dreapta catre Oradea





:cheers:



adsailton92

Ce lucreaza Bechtel la acest moment, se caracterizeaza prin lehamite, cauzata de lipsa finantarii.
Cand Bechtel lucra la Nodul de la Gilau si chiar la cel de Turda, unde din nou s-a zis ca lucrau pa avarie, noaptea daca treceai vedeai un furnicar; era fantastic cum misunau.
Este pacat ca in momentul cand s-a negociat contractul au fost atatea dezavantaje pentru Romania.

Cristi232

Pai de ce, subfinantare?
In state crezi ca primeste B. vreun dolar in avans, la vreo lucrare?
Calca cu masina guvernatorul statului pe covorul asfaltic, plateste factura, altfel no.
:)

ciprebbe

Quote from: Cristi232 on April 28, 2012, 08:02:05 AM
Pai de ce, subfinantare?
In state crezi ca primeste B. vreun dolar in avans, la vreo lucrare?
Calca cu masina guvernatorul statului pe covorul asfaltic, plateste factura, altfel no.
:)
ei bine...acu au revenit semnatarii contractului cu Bechtel...asa ca sunt premise sa isi primeasca banii deci pot lucra mai mult in urmatoarele 6 7 luni.... Sa speram ca in folosul nostru al tuturor romanilor si ca standardele de cost impuse de Boagiu se vor respecta si de catre Bechtel....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

delacroix

Nu va imbatati cu apa rece. AT e "moarta", doar ca nu declara decesul ca sa vina postasul cu pensia. Singura speranta pe A3 e sa se termine Bucureti-Ploiesti prin septembrie. Cei 18km de la Biharia oricum nu folosesc la nimic.

udar

#309
mai multe poze de la Port unde incepe acest tronson al A3 de la Suplac acolo unde au ei baza de fabricare  grinzi...............
















:cheers:


udar

#311
singura lucrare noua fata de acum o luna poate ca nu am vazut-o eu atunci este in apropiere de Biharia si anume aici





mai este mult de munca la acest tronson desi sunt multe lucrari din el executate partial, terasamente,poduri,podete,etc , dar in zona sondelor inca nu au intrat si in oras unde trebuie facute pasaje viaducte, asa ca eu zic ca de la Bechtel nu ne putem astepta la lucruri bune in curand , mersul melcului pana strategia lor da raode (care strategie o fi !?)............

poate peste o luna mai merg in zona sa vad ce se mai intampla , dar poate apare pe forum cineva din zona si ne tine la curent mai des

:cheers:

Cristi232

Apropos de Bechtel si cei care i-au uneltit cel mai pagubos contract vazut de mine, vreodata. (pagubos pt Romania, daca nu stiati pt cine),
Daca tot este UMB premianta firmelor romanesti care fac autostrazi, ia priviti si site-ul lor, sa vedeti si acea statie mobila de producere asfalt:

http://www.umbgrup.ro/

Lecturare placuta!

Ionut, sterge toate angajamentele din News, nu mai sunt VALABILE.
Sper ca de Craciun (2012), la orice pret de super oferta, sa mergem pe A3 Buc-Ploiesti!

valexandru

@udar Deci e clar ca anul asta nu pupam nimic de la Bechtel.
@Cristi232 Aaaa!!! Stiu unde e sediul lor!!! Am trecut pe langa el cand veneam de la Suceava la Bucuresti! E pe DN2! Am vazut cladirea respectiva si am vazut ca scrie UMB pe ea, dar am zis ca ma insel.
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

valexandru

De pe site-ul de pe care Cristi232 a pus webcam-urile aici:


^^ Ce frumos se vede podul peste DN1 de la Barcanesti.
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"