Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 35 Guests are viewing this topic.

csebi24

^ la asta ma gandeam si eu, da nu o puteam zice asa frumos. Cat taraboi au facut pe ST3 si ST4, de au numarat si cate fire de iarba au fost plantate sa dea la numar cu ce era in proiect. Aici cu 1 ora inainte de deschidere se montau parapeti si se trece prin sfert de nod facut.

Intr-un fel ma bucura si sper ca tactica asta sa o aplice pe viitor, atata timp cat e mai safe pe autostrada decat pe DN sa dea drumu si dupa se pot face restul sub trafic. Sper sa-i tina si dupa alegeri.

horatiu.cosma

Recunoștea și cei din cnair treabă asta neoficial, dar dacă Scarlat, Stefan Ioniță și alții au vrut orgolii și farmacie 100% (imposibil de atins oriunde in lume aceasta perfecțiune), am stat cu ele închise.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


andrei.obreja

#25279
"Imagini LIVE cu deschiderea circulației rutiere pe Autostrada Transilvania, lotul Iernut - Chețani."
https://www.facebook.com/cnadnr/videos/329892241602532/

Și cei de la API au intrat în direct.
https://www.facebook.com/proinfrastructura/videos/1758049594344367/

RaduC

Ar fi fost interesant de documentat traficul prin Iernut si Ludus de intainte de deschidere si apoi la cateva zile/saptamani dupa deschidere.

Oricum, super ca s-a deschis si ca API a fost prezenta la eveniment.

gicu

Am doar un timp pe Google Maps facut inainte de deschidere. Astept sa ruteze pe noul tronson si fac o comparatie. In aceeasi zi din saptamana si la aceeasi ora.

In alta ordine de idei, a mai fost invitata API oficial la vreo deschidere? Sau e si asta o premiera?

Ionut

Am mai fost invitati, sau mai bine zis tolerati. Punctul cel mai josnic a fost cand ne-a pus neaga bete-n drona la LD4. Apa sub pod, cum zice americanul.

TibiV

Asta a fost parfum fata de TL2.

Va amintiti?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Kimi

Pe Gmaps si Waze, Ludus si Iernut sunt verzi! Zona rosie de ambuteiaje a ramas intre Ungheni si TgM.

Acum sa speram ca Strabag o sa se miste cu talent.

SorinMS

Frumos că printre primele mașini care au intrat dinspre Iernut au fost niște TIRuri, se mai adaugă și la drumurile lor de zi cu zi câțiva kilometri de autostradă.
Mă bucur, fiind din zonă, și aștept vremurile când se vor bucura la fel și frații noștri din Alba Iulia, din Râmnicu Vâlcea, din Craiova, Iași, Brașov și alții și alții...

djchris

super buna vestea deschideri, sper sa guvernul sa forteze in continuare deschiderea si altor tronsoane...

gruiarew

Ba io sper să nu forțeze și să-și vadă de ale lor. Dacă e să forțeze ceva, să-i forțeze pe cei din compania rușinii să-și facă treaba. Și să plăteacă atunci când trebuie. Atât.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

klax187

Autostrada aceasta este oxigen curat pentru judetul Mures. Doua dntre cele mai mari orase ale judetului au inceput de astazi sa intre in normalitate!
Nu vreau sa minimizez impactul deosebit de pozitiv si pentru traficul rutier, doar vreau sa subliniez adevaratii castigatori.  :gj:

ludus

#25289
Am făcut o tură Chețani-Iernut și retur la ora 18.00, plecare de pe breteaua dinspre Luduș. Drumul a durat dus-întors fix 25 minute.





































T. Luduș