Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 22 Guests are viewing this topic.

pentium10

#18030
21 de minute mai putin (fara prea multe date de trafic, s-ar putea sa fie mult mai mare diferenta spre 30-35 de minute)

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Cristi N

Se vede ca soferu din filmarea live (sensul Nadaselu -> Gilau) e derutat complet, nu a inteles pe unde trebuie sa iasa din giratoriu apoi a ramas blocat in fata blocurilor de beton de pe breteaua inchisa.

dr4qul4

Cred ca se va castiga mai bine de 21 de minute. Mai degraba spre 25, chiar 30 la anumite ore. Iar pentru camioane va fi chiar mai mare economia, pentru ca e cam greu pt ele sa mentina 60kmh pe DN1J.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Vice33

Ecouri despre inaugurare si clipul LIVE pe Ziua de Cluj...

Ionut

Hai ca intreb eu. Si... cum e denivelarea la 130 km/h? :D
:troll:

Rugozitatea? Planeitatea? Sunt OK? :) Toate bune? Impresii din teren?

alexandruduma

La denivelare e limita de 100 km/h  O:-)

voicul

15 minute sunt sigur castigate:



Am pus poza, pentru ca trebuie sa incep una din discutiile preferate de Ionut: pe Google cand apare tronsonul.

Trebuie sa vedem partea pozitiva: astfel de discutii inseamna noi inaugurari !!!

perfidus

^ Parca l-am vazut pe Alin Serbanescu pe filmare, sigur a verificat personal rugozitatea!
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

raulbogdan23

Am modificat pe openstreetmap accesul pentru sectorul A3 Gilau-Nadasel ca fiind deschis si la Viaduct Gilau ca fiind terminat si deschis.
Momentan e in curs de update si se vede doar la zoom mare.

alexandruduma


Ionut

Multumim pentru efort, baieti! :cheers:
Drona, live pe Facebook, tot ce trebuie.

Sa vedem restul tronsoanelor de pe A3... vai cat mai avem de construit.

lupualb

De la iesirea din DN in sensul giratoriu de la Nadasel, pana la intrarea pe A3 la Gilau, daca se merge pe drumul judetean, eu cu masina de 3.5t fac cca 25 de minute (m-am cronometrat).  Bineinteles, asta in conditiile in care, daca am prins un tir sau tiruri pe traseu am depasit, netinand cont de semnele rutiere. Cu siguranta un tir face cel putin 45 -50 minute, poate si mai mult daca este incarcat. Merg pe acest drum foarte des, iar saptamana viitoare abia astept sa-i fac si eu inaugurarea.

ciprebbe

Quote from: perfidus on September 28, 2018, 02:28:37 PM
^ Parca l-am vazut pe Alin Serbanescu pe filmare, sigur a verificat personal rugozitatea!
Acolo era. La verificat :))
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alexandruduma

Si pozele prelucrate, mai multe de data asta dar sunt ultimele de aici. Sper sa continue spre Bors cat de repede, altfel ma duc cu drona pe la nunti :)) Ca si incheiere, chiar vreau sa le multumesc celor de la TS pentru deschidere. Sper sa ne intalnim din nou cat de curand! :)









































Powered by API/PUM imgur uploader