News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

teoneo

#15075
Din același loc, în direcție opusă, casele care urmează să fie demolate. Nu se vede activitate în ele. Doar de la primul vecin dinspre nord lătrau cu mare sârg "paznicii".




din lateralul casei sudice:


de pe drumul principal DJ153E (partea estică).

teoneo

Relocarea liniei electrice din sat e executată.



structură utilități:

e în stânga celui al 3-lea stâlp


teoneo

Vederi din Bogata spre Vest (Luduș/Turda), de pe traseul autostrăzii (zona viaductului).



puțin din lateral:

deocamdată atât!

TibiV

#15078
+1
teoneo,
super-poze !

Am impresia ca vei sa ii iei locul lui rocklee !
:cheers:

Dar nu iti va da voie CNAIR !
Cred ca termini tu A3 inainte sa termine rocklee cu A1... :(

Oricum, va (ne) tinem pumnii amandurora !


Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

multumesc pt poze...pe langa ritmul bun al celor de la Astaldi-Max Boegl,sunt placut surprins de relocarea stalpilor de electricitate...cel putin cei vazuti de tine erau toti relocati...lucru rar...deci se poate sa avem si normalitate chiar daca nu sunt de inalta tensiune
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

teoneo

^
Pot sa spun ca am vazut si urmele relocarilor unor conducte de gaz, dar n-am mai fotografiat. Nu prea ai ce fotografia cu exceptia acelor aerisitoare sau cum le zice. Sunt frumos vopsite. In rest totul e sub pamant. Parca s-a mai scris ca, in perioada cand nu era emis AM, constructorul s-a ocupat printre altele si de relocari. Acum asta e un avantaj.

< Trimis de pe mobil prin Tapatalk >


yetiman

 :cheers:
Cred a e prima veste buna pe anul 2018. Ca in rest numai amanari peste amanari.
Ar trebui sa se apuce imediat de lucru, caci, din cate stiu, se plateste catre Hidroelectrica o suma pentru fiecare zi in care canalul nu este folosit.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Ionut

OMG, era sa pic de pe scaun. Nu imi vine sa cred, sincer. Cred ca e prima realizare notabila a celor din CNAIR din ultimul an. Nu ma asteptam la asa ceva. Mare, mare, MARE minune ca au reusit sa semneze cu Hidroelectrica in timp util. Sunt curios pe ce suma.

M-as bucura sa stiu ca presiunea pusa de noi a ajutat. Doar un exemplu, ce scriam pe 2 ianuarie pe FacebookCerem responsabililor să facă URGENT toate demersurile birocratice necesare astfel încât să se SEMNEZE contractul dintre CNAIR și Hidroelectrica privind plata despăgubirilor către producătorul de energie aferente zilelor în care canalul va fi închis pentru execuția podului.

Deci avem sanse pentru august-septembrie.

laszlo.robert

Cam de cît timp au nevoie să execute pilele lipsă ? Intrebare pentru specialiști.

Ionut

10.000 euro x 150 zile = 1.500.000 euro distracția.
Cam asa ceva?

Hercule

Pentru ce asa de mult pe zi? Ce "produce" canalul acela ca sa se justifice suma asta? Poate pe canal cresc rate care fac oua de aur... :(
Deșteaptă-te române!

carutasul

Si de banii ăștia nu merge un batardou ( așa se cheamă?) făcut mai rapid? Bine, nu știu cât de rapid se poate face, nu sunt în temă ...

voicul

O veste buna, dar TS e deja in teren sau inca se mai gandeste daca sa intre sau nu?

horatiu.cosma

Mulțumim de vești, @bridge. Mă aștept ca TS să se apuce de treabă serios (spargere pereu, platforme în canal, coloane, radiere, betonări, transport grinzi și ce se mai poate face în perioada aceasta). Sperăm să ne mai delectezi cu poze  :D.

Ionut

Ia sa mergeți maine să vedeți dacă nu cumva încep să spargă pereul. :)