News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 11 Guests are viewing this topic.

Ionut

Astazi a fost ultima data pentru notificarea prealabila pentru contestatiile la Tg Mures-Ungheni/Aeroport.
@NGC, avem vesti bune bune bune?! Vrabiute pe receptie?

NGC

O informatie a ajuns la centru, dar mai trebuie confirmata, asa ca o sa revin zilele viitoare.

Ionut

Quote from: Ionut on November 20, 2017, 09:58:54 PM
Astazi a fost ultima data pentru notificarea prealabila pentru contestatiile la Tg Mures-Ungheni/Aeroport.
@NGC, avem vesti bune bune bune?! Vrabiute pe receptie?

Kind reminder. :D

NGC

Nu am uitat, dar inca nu am primit confirmarea.

alecu26

V-am zis eu de ICM. Iar apar astia...la orizont.
Drumurile noastre POATE;

spanak

are cineva idee de ce nodul de la Moara Vlasiei este deschis, de cel putin trei luni, doar pe jumatate (pe sensul dinspre Bucuresti)?

Ionut

Nu este de fapt deschis, se circula dupa principiul fiecare pe barba lui.

spanak

dinspre Bucuresti nu este nicio restrictie, chiar si wazee-ul te baga pe acolo, dinspre Ploiesti sunt ditamai parapetii din beton....

Tavi

Cei dinspre București s-or fi furat 😉

Ionut

Stiu ca se circulă "fără restrictii". A semnat cineva vreo recepție? Se circulă fără restrictii printr-un șantier, de fapt. :) Eh, detalii.

spanak

de acord, dar de ce nu se circula prin santier si dinspre Ploiesti atunci?

Ionut

Ca mai trebuie să pună stratul de uzura. L-au pus? Sunt marcaje. Intreb. Poate ajunge Goose în zonă.

voicul

Eu zic ca nu prea are rost sa bati drumul pana acolo.
Mai bine o filmare la ciotul A3 din B, cu tot cu noul giratoriu de pe Petricani :)

Ionut

Ajung oricum in zona, deci nu e niciun efort.
Pentru Petricani-Popasului, mai incolo. Sa mai avanseze.

alexbb

Quote from: Ionut on November 24, 2017, 09:16:04 PM
Ca mai trebuie să pună stratul de uzura. L-au pus? Sunt marcaje. Intreb. Poate ajunge Goose în zonă.
Marcaje sigur nu sunt inca.
Sensul Buc-Ploiesti este "deschis" de ani buni, de cand inca era Pizzaroti in santier acolo. In mare, Aktor/Euroconstruct au lucrat doar la giratoriu pe aceasta parte. Oricum, inainte de receptie trebuie refacuta si partea aceea, probabil va fi inchis complet nodul atunci.