Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 10 Guests are viewing this topic.

NGC





Inca putin si primeste si numar. :D

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

realfanady

Am citit ceva pe forum zilele trecute despre campul de sonde de la Suplac. M-am interesat un pic, si am aflat ca sondele sunt mutate, cel putin majoritatea lor de mult timp. Sper sa fie asa, am incredere in persoana respectiva, stie ce se intampla la Petrom, e o persoana din domeniul petrolului, si chiar a participat la mutarea sondelor.

Ionut

Un grup de vrabiute anunta ca maine s-ar da ordinul de incepere la pod Gilau. Ar trebui deci sa vedem constructorul in teren imediat ce primeste amplasamentul, probabil imediat (SPERAM tot maine, dar nu e sigur).

Dominik

You're in Steelers Country

adiarc

spre deosebire de alte santiere ,aici se poate lucra tot timpul,daca constructorul considera ca nu iasa pe minus,indiferent cat ar fii iarna de grea si cat ar ninge.Imi aduc aminte cu bucurie de Max Boegl+Geiger cum lucrau la pasajul centurii Sibiu,peste DN1 ,in zona Mohu ( si noaptea ..si la minus 10...si pe zapada - au construit acel cort incalzit peste pasaj )
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

voyageros

vad acolo Tureni...sa fie breteaua de acces dinspre DN ? La capatul dinspre Cluj (al loc Tureni) au facut sens giratoriu probabil unde se va varsa traficul inspre/dinspre A3

ciprebbe

Nu este giratie, e punct de intoarcere spre Turda pt localnici.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

voyageros

da mai ai dreptate acuma realizez ca aia saracii n-au pe unde intoarce ...pe de alta parte sunt dezamagit ca acel sens nu face parte din viitoarea bretea de acces pe A3, adica nu s-a facut inca nimic din acest proiect

pbh

Quote from: adiarc on October 26, 2017, 07:51:48 PM
( si noaptea ..si la minus 10...si pe zapada - au construit acel cort incalzit peste pasaj )
M-as mira sa fi prins in oferta de pret si cortul ??? Mai degraba au pus metoda traditionala romaneasca...suflatul in palme cu upgrade la suflatul in beton :)

ultrasbz

S-a dat ordinul de începere pe Rasnov - Cristian?

rocklee

nu sa dat ...pentru ca se asteapta sa vina SOVA ...sa isi instaleze cortul... :D

tom_sawyer

Azi încep lucrările la nodul Gilău, care va lega autostrăzile din jurul Clujului

Quote,,Azi se face Procesul Verbal de Predare Primire Amplasament", a declarat pentru ECONOMICA.NET Bogdan Mezei, director tehnic Tirrena Scavi sucursala Cluj.

economica.net

Ionut

Bun, deci de azi incepem sa calculam 10 luni. Adica 27 august 2018 pentru finalizare. Daca mai punem o luna pentru vreme si alte prelungiri, ar trebui sa vedem in septembrie totul gata. Ar trebui. Totul depinde de cum se iese din iarna. Aici e dilema cea mare.

voicul

Vremea nu prea tine cu constructorul (ploi si chiar cu "-" noaptea), dar e un pas inainte.

UMB - 94%, asa putin? Anu asta au lasat-o mai incet pe lot-ul asta sau chiar s-a pierdut foarte mult timp cu alunecarile?