Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Iceman

Se misca bine Geiger....Felicitari...Daca tine timpul cu ei sigur vom vedea si asfalt pana sf. anului...

NGC

Nu are legatura cu ce este mai sus, dar trebuie sa las aici un mesaj codat. :D
Adica asta ce apare mai jos.

:drunk: :drool: :cloud9:

Va zic mai multe alta data. :p

Ionut

#14072
Pfuai, sper sa fie ce cred eu!
As baga o bere la rece, dar dupa ce-am fost pe santier in tricou si vesta, mai bine-mi fac o ciocolata calda.

:cheers:

florin74

NGC : Lot 1 Tg Mures-Ungheni, sau cumva s-a avansat cu AM pe A3?  :lol:


voicul

Foarte buna filmare Ionut. Intotdeauna se poate si mai bine SI in general asta se face automat dupa un numar de filmari.
Deci la mai multe filmari  :)


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

FRUMOASA filmarea ...incet incet se invata si ''pilotul'' cu soimul ....mecanic  :D....multumim ionut si pentru ''munca de joj ...

felicitari pentru filmare ... :drunk:

mai fratilor ....dar multa masina este acum pe sos. petricai  :o.....unde mai baga...si descrcare A3 ...Ceo fi acolo dupa acei ...numai cei de sus mai stiu... [firea si al ei consiliu ] >:(

se va bloca o parte din bucuresti  :(

Ionut

^ Despre problemele de trafic generate (sau nu) de intrarea A3 in Bucuresti se discuta pe thread-ul dedicat din board-ul Capitalei, aici.

ion59

Quote from: Ionut on September 28, 2017, 01:06:05 PM
A3 Petricani-Popasului (by Goose)

Scuzati calitatea filmarii, semnalul drona-telecomanda este foarte, foarte prost. Zbor in orb in mare parte din timp. Goose mai are mult de invatat, nu se compara cu Maverick. Cu asa pilot praf, semnal din parti si vant puternic, doar asta am putut scoate. Ceva ceva se intelege, dar nu e calitatea cu care API v-a obisnuit. Totusi, Goose poate primi incurajari pentru data viitoare. :lol:

Ii multumim lui Goose pentru efortul de a ne oferi informatii extrem de asteptate despre acest proiect. Filmarea este edificatoare pentru stadiul actual si acest lucru este cel care conteaza. Suntem antrenati sa observam toate amanuntele chiar din imagini mai putin relevante, ceea ce nu este cazul aici. Daca totusi vi se pare ca mai aveti de exersat, nu ne suparam daca repetati filmarea respectivului sector, sau ale altora, din timp in timp. Saptamanal, la doua saptamani, o luna max. etc. Dam si o bere, o lada de bere sau mai mult, in functie de necesitati.  :) Ce ziceti?

GDPR

La podul de peste balta nu e clar in filmare care e progresul.

TibiV

Podul "de peste balta" este singura "piesa lipsa" pe care i-o putem reprosa lui "Goose"...

Dar cum am impresia ca a filmat singur (el observator, el tragator ..."Sniper 2 in 1"...) putem astepta urmatoarea filmare lamuritoare... ;)

Dar se intrezareste la 01:48 cum ca ca ar fi destul de OK si acolo... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

E destul de OK stadiul si la podul peste balta. Se vede un pic de fapt... dar nu foarte bine. Voi reveni in zona. Acolo am filmat in orb, habar nu aveam ce filmeaza drona. Trebuie sa exersez sa filmez bine fara sa vad pe telecomanda/telefon ce filmez.

Quote from: ion59 on September 28, 2017, 10:21:46 PM
Daca totusi vi se pare ca mai aveti de exersat, nu ne suparam daca repetati filmarea respectivului sector, sau ale altora, din timp in timp. Saptamanal, la doua saptamani, o luna max. etc. Dam si o bere, o lada de bere sau mai mult, in functie de necesitati.  :) Ce ziceti?

O sa revin cat de curand pe lot ca sa exersez. :D
Legat de bere, este suficient sa pui banii pentru berile alea deoparte si sa-i virezi in contul API ca donatie pentru filmari.

:cheers:

Ionut


Ionut

Potrivit lui, la ANPM se află în procedură şi revizuirea Acordului de Mediu pentru secţiunea Borş - Ogra din Autostrada Transilvania. In acest caz, au fost consultată şi partea maghiară, de la care se aşteapta răspunsul oficial. Apoi, ANPM va publica decizia pe site-ul său pentru cateva zile, pentru a putea fi primite eventuale observatii din partea publicului. "Mai durează maxim 30 de zile. Trebuie să respectăm procedurile de consultare a publicului în primul rând", a mai spus reprezentantul ANPM.

Economica.net




Din cate stiu eu, asta cu maghiarii e alta balba a autoritatilor. Cred ca de data asta a celor de la mediu. Si-au dat seama in ceasul al 12-lea ca, fiind proiect transfrontalier, trebuie sa-i intrebam si pe vecinii unguri daca le convine sau nu ce scrie in AM. Dar na, astea sunt detalii...