Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

11 Members and 27 Guests are viewing this topic.

ladposta

De la unul care vine din Olanda ...

la iesiri as vrea sa vad in partea de sus ceva de genul: iesirea Gilau, nod Gilau, iesirea Nadaselu, nod Iernut, etc.

dupa aceea poate apare si prima localitate relevanta de pe parcurs dar neaparat una doua localitati de referinta ca Cluj-Napoca, Oradea, Zalau, Targu Mures etc.

alin_simeriaveche

Jos palaria. Multumim Cip, bravo UMB

NGC

Pe fuga, de orice eventualitate, mai confirm o data ca Suplacu - Bors e "spre SEAP", ca sa folosesc expresia CNAIR folosita in alte dati. :lol:
Va anunt cand ajunge acolo. :D
Mai o bariera, mai un semafor, stiti cum e. ;)

laszlo.robert

Foarte bine ca este "spre SEAP",doar ca de la reziliere "a mai trecut un an prin noi"".

Ionut

Poți să ne spui dacă e un singur lot sau au spart segmentul în mai multe loturi?


yetiman

Alte "vise umede". Si tunelul Meses?? Iar se uita de tuneluri.
Chiar are cineva impresia ca ar putea fi gata pana in 2020???
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

ovicor

  Canta CUCU, bata-l vina...
  De-ar canta in Bucovina.
  In Siberia-ar fi mai bine...
  Sigur n-o sa-l planga nime'!

ddfab


Quote from: TibiV on July 24, 2017, 10:39:15 PM

Ce au plantat pe versantii debleului intre V si IV?
Salcami ?
Arata supeeer !
Si au plantat si in alte deblee (nu pe toate "terasele") dar arata nemaipomenit de bine.
Chiar si doar vizual, iti spune ca este "altceva decat Aciliu"... ;)

da salcami au plantat.
cip. stii cumva daca vor planta pe toti versantii debleelor? at fi o premiera pentru noi sa stabilizam deblee si in acest fel. dar sa vezi distractie la intretinere....!!!! salcamul produce multe reziduuri( Frunze, crengute...), care daca nu sunt indepartate periodic vor colmata santurile de scurgere.

infraAdi_ro

Se lucreaza destul de avansat pe lotul Maltauro Nadaselu-Mihaiesti la descarcari arheologice.Am trecut duminica spre Cluj si aveau sapaturi destul de multe.Am auzit din interior ca prin toamna vor sa se apuce de viaducte....In ce stare  e proiectul???
Romania are un viitor doar daca are prezent!

alecu26

Sa nu ne trezim cu apicultorii pe banda de urgenta.
Drumurile noastre POATE;

ddfab

^^^  :lol:  nu le da idei, ca multi au mintea hodinita :D

kumar

Pe dn1f, paralel cu lotul Maltauro, au montat indicatoare la intrarile pe santier (vreo 3) si in zona lor de birouri. Dar nu am vazut nicio organizare de santier. Sa vina numai avansul.

infraAdi_ro

Da eu am vazut vreo 5 tablite :) organizarea de santier(birourile) sunt la Nadaselu unde sunt dezmembrarile.Am inteles ca au un proiect fain pentru organizare,cu pavaje,flori,parcari....sa vedem.
De ce intarzie avansul???din cauza proiectului neaprobat inca?
Romania are un viitor doar daca are prezent!

kumar

Cred ca aceasta a fost ultima stire relevanta

Quote from: ciprebbe on July 05, 2017, 11:14:43 PM
>:( lui maltauro, cnair, ii contesta verificarea  si expertizarea studiului geo, verificare si expertizare efectuata  catre experti tehnici atestati.