News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Dominik

Daca pe 5 Iulie nu vor fi contestatii, in cat timp va intra Tirrena Scavi pe santier ?
You're in Steelers Country

Iceman

Trebuie PT si AC.........Cred ca trebuie si AM .....Nu stiu cum rezolva cu Apele Romane.....Eu zic ca anul asta sigur nu.......... ???

neaghi

Si fara AM/PT/AC, nu pot nici macar sa monteze grinzile pe pilonii existenti? Pentru ca n-as crede ca in urma AM/PT/AC, sa-i oblige sa darime tot si s-o ia de la 0..Si asa s-ar mai cistiga ceva timp, s-ar mai micsora degradarea elementelor lasate atitia ani de izbeliste, si la final, ar mai fi de facut portiunea aceea cu pilonii in/pe dig, pentru ca de fapt doar acolo e problema.

Iceman

Eu nu cred ca cineva mai misca ceva fara AC.....

cutter

Exista Proiect Tehnic de Executie. Tocmai pe baza lui a fost organizata licitatia (de tip FIDIC Cartea Rosie). Si acord de mediu (cel din 2004, dar nu s-au schimbat solutiile).

Autorizatie de construire a existat probabil pentru Bechtel - posibil sa fie inca valida. Daca nu, oricum nu ar trebui sa fie prea complicat sa o emita Ministerul Transporturilor.

NGC

^^^ Exista AC din 14.12.2011.

Neufunk

Nu ar putea sa se dea ceva ordonanta astfel incat lucrarile sa inceapa imediat si autorizatiile sa vina pe parcurs? Oricum vin (si daca nu vin, le fac ei sa vina), macar nu pierdem timpul aiurea...

ciprebbe

Nu, pentru ca toti vor vrea solutii ieftine si cat mai profitabile.
AC-ul e litera de lege in constructii.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

pentium10

#13208
capturi de pe satelitul Sentinel-2 sunt recente si se poate vedea zona atacata Ogra/TgMures
in caz ca stiti unde au facut decopertari recent, se poate verifica pe site.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ciprebbe

Nu gasesti si pt zona Maltauro?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

pentium10

#13210
langa Mihaiesti/CJ vad ceva pete care au aparut in ultimele 30 de zile, dar nu stiu sa zic ce anume sunt de fapt (captura 28 iun)

oricum voi monitoriza zona
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ciprebbe

Da, alea sunt zonele atacate. Ms
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

tividan

Au inceput decopertarile in zona Sanpaul (CJ) si la un capat si la celalat al comunei. Nu am avut cu ce sa fac poze pentru a dovedi cele spuse.

vladb

^^^
Si mie amploarea lor imi sugereaza ca e mai mult decat descarcare arheologica. Dar colegii de pe forum spuneau ca sunt descarcarile arheologice si ei sunt mult mai bine informati decat noi. Intre Sanpaul si Nadaselu am vazut ca inca monitorizeaza tasarea terenului cu acele blocuri cu greutate controlata.

Iceman

In sfarsit este miscare pe lotul Maltauro :drool:.........Sa vina licitatiile spre Ungaria spre Europa....... :p