Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 18 Guests are viewing this topic.

Iceman

Din cate stiu Corsan se judeca cu CNAIR....Pana atunci se poate scoate la licitatie nimic pe acest tron....Si daca nu ma insel trebuie un nou AM....

Dominik

Azi in sedinta de (re)inoire a ministrului Cuc a promis ca anul acesta se vor sti castigatorii de licitatii pe sectoarele Bors-Suplacu de Barcau si Suplacu de Barcau-Mihaiesti
You're in Steelers Country

TibiV

#13187
Mie mi-a placut cel mai mult aia cu "modificam legea ca pentru proiectele mari sa nu mai fie nevoie de PUZ"...
Intrebat daca are vreo legatura cu A3 si Pandele, a ras smechereste si nu a vrut sa raspunda... :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ddfab

cip. pe portiunile neatacate, ce probleme sunt? se vad niste gropi. mai au arheologie?

dr4qul4

Quote from: TibiV on June 30, 2017, 12:18:50 AM
Mie mi-a placut cel mai mult aia cu "modificam legea ca pentru proiectele mari sa nu mai fie nevoie de PUZ"...
Intrebat daca are vreo legatura cu A3 si Pandele, a ras smechereste si nu a vrut sa raspunda... :D

Sa modifice legea cum or vrea, doar sa scape de piedicile astea. Anul trecut le-au declarat de importanta nationala si se impiedica de un primar ocupat cu moaste si fotbal.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

NGC

Tot ca si referinta le trec si pe astea.

HG 417 / 2017 -> HG "privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar, care fac parte din coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional ,,Secţiunea 1C, subsecţiunea Ogra-Târgu Mureş pe teritoriul localităţilor Cristeşti, Gheorghe Doja, Ogra, Sânpaul, Ungheni şi Târgu Mureş din judeţul Mureş" din cadrul obiectivului de investiţii ,,Autostrada Braşov-Târgu Mureş-Cluj-Oradea""

HG 418 / 2017 -> HG "privind suplimentarea pe anul 2017 a sumei prevăzute ca justă despăgubire, aprobată prin Hotărârea Guvernului nr. 729/2015 privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată care constituie coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional ,,Secţiunea 1C, subsecţiunea Ogra-Târgu Mureş pe teritoriul localităţilor Cristeşti, Gheorghe Doja, Ogra, Sânpaul, Ungheni şi Târgu Mureş din judeţul Mureş" din cadrul obiectivului de investiţii ,,Autostrada Braşov-Târgu Mureş-Cluj-Oradea", precum şi pentru modificarea anexei nr. 2 la Hotărârea Guvernului nr. 729/2015"

HG 420 / 2017 -> HG "privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar, care fac parte din coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional ,,Secţiunea 2A Ogra - Câmpia Turzii pe teritoriul localităţilor Bogata, Cheţani, Cucerdea, Cuci, Iernut, Luduş şi Ogra din judeţul Mureş şi pe teritoriul localităţii Luna din judeţul Cluj din cadrul obiectivului de investiţii de interes naţional «Autostrada Braşov - Târgu Mureş - Cluj - Oradea»""

Goldmund

In sfarsit apare si Campia Turzii-Ogra...ca A3 sa aiba o continuitate, nu doar franturi(cel putin intre Gilau si Targu Mures)

panda_no 5

A3 intre CB si str Popasului.
Au mai inaltat cu un rand de placi.

16 (1) by florin_apo,

16 (14) by florin_apo,


panda_no 5

Diverse cadre de pe A3.
Sunt catadioptri care au cazut de la sine. Sunt cazuti linga glisierele metalice.

16 (2) by florin_apo,

16 (2) by florin_apo,

Berzele domina imprejurimile
16 (3) by florin_apo,

16 (5) by florin_apo,

16 (13) by florin_apo,

Asta e pasajul peste CB.
16 (6) by florin_apo,

16 (4) by florin_apo,


DEME Macarale isi face in continuare reclama
16 (7) by florin_apo,

16 (10) by florin_apo,



panda_no 5

#13194
La intersectia A3 cu CB, pe partea dreapta a A3 spre Ploiesti, incet - incet isi fac aparitia centre logistice.
Unul este al Mega Image, unul nu stiu inca cui apartine, al treilea fiind inca in constructie.

Si binenteles ca INFRASTRUCTURA nu ADUCE DEZVOLTARE si mai ales ALTE INVESTITII :bash:

16 (9) by florin_apo,

16 (8) by florin_apo,

16 (11) by florin_apo,

16 (12) by florin_apo,


interesantul

De faimosul pod de peste Someș de la Gilău se mai aude ceva? O data de intrare în șantier?
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

yetiman

Cred ca glumesti....
Inca suntem in perioada de depunere de contestatii. Pana la semnarea unui contract mai avem de asteptat.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Ionut

Vom ști pe 5 iulie dacă se va contesta. Cel mai probabil, da, se va contesta.

alecu26

Drumurile noastre POATE;

Ciprianul

Parca e blestemat acel pod ca defapt toata A3
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.