Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

6 Members and 22 Guests are viewing this topic.

Dominik

S-a deviat circulatia prin sensul giratoriu de la Nadaselu sau inca nu ???
You're in Steelers Country

vladb

Azi la ora 17.00 nu era dat și nici nu cred că se va da curând. La 11.00 se lucra in sens.

horatiu.cosma

La Ogra-Tg.Mures lotul 1, autorizatia va fi valabila pana la finalizarea lucrarilor cu conditia sa inceapa aceste lucrari la maxim 24 de luni de la emiterea autorizatiei. Eu zic ca de data asta ar fi o idee buna sa o mai tina putin la sertar nesemnata, fiindca daca ne paste un "Domnesti 2", s-ar putea sa fie probleme cu nerespectarea acelui termen de 24 de luni.

NGC

E prea tarziu, a fost deja emisa.

ciprebbe

Daca la 26 aprilie 2019 nu avem incepute lucrarile pe lotul asta putem inchide pravalia si emigra in Canada.....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Cip,

eu am pozat duminică capătul de la mine.
Tu când ne dai ceva cu capătul de la tine ?...

De obicei ne faci surprize frumoase.
;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ciprebbe

Pana alaltaieri primeai poze cu zapada :))) acu asteptam sa se usuce.... si in weekend vine ploaia..... vedem cand putem.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

NGC

#12562
Quote from: NGC20 on April 04, 2017, 08:26:45 PM
Quote from: NGC20 on March 27, 2017, 10:44:07 AM
Quote from: Ionut on March 27, 2017, 10:20:13 AM
Ce ziceți, anunță pe 31 martie câștigătorul la viaductul Gilau?

In nici un caz !!!
31 Martie ar trebui sa fie ziua in care se termina evaluarea tehnica. Apoi ar trebui deschise ofertele financiare, dupa care se face evaluarea financiara.
Dar mai mult ca sigur nu va fi respectata ziua de 31 Martie pentru finalizarea evaluarii tehnice.

Quote from: NGC20 on April 01, 2017, 07:44:29 AM
Quote
Data limita de evaluare a ofertei: 31.03.2017 18:00
Stare curenta: Evaluare tehnica (In asteptare)

Noul termen este 30.04.2017, dar nu va faceti mari sperante.

Duminica este termenul scadent pentru evaluarea tehnica, termen care a fost deja amanat o data.

Intrebare retorica. Voi ce credeti, deschid ofertele financiare sau se mai amana o data? ;)

cutter

Păi sunt rezolvate contestațiile?

Dincolo, la Tg. Mureș-Ogra, e și suspendată de marți licitația (adică evaluarea) de CNSC.

NGC

Nu sunt rezolvate. De aia si era intrebare retorica. :lol:

infraAdi_ro

De luni 02.05.2017 se anunta adunarea pe lotul Geiger si din 15.05.2017 se anunta adunarea pe lotul Straco.Sper sa-i vedem la lucru cat mai repede.:)
Romania are un viitor doar daca are prezent!

user201

@euromau
Super vestea. Ar fi excelent să vedem mișcare și pe acele loturi.

Ionut

Pai mai ales pe ciotul Geiger o sa vedem sigur.
Sunt curios la Straco. Dar na, o sursa secreta mi-a tot confirmat ca sunt pusi pe fapte mari. Sa vedem... :)

Nu am fost foarte atent pentru nodul Iernut - de pe lotul Astaldi. Avem AC acolo? Ca sa putem deschide repede Ungheni-Iernut.

bumblebee

Quote from: Ionut on April 28, 2017, 03:37:51 PM
Pai mai ales pe ciotul Geiger o sa vedem sigur.
Sunt curios la Straco. Dar na, o sursa secreta mi-a tot confirmat ca sunt pusi pe fapte mari. Sa vedem... :)

Nu am fost foarte atent pentru nodul Iernut - de pe lotul Astaldi. Avem AC acolo? Ca sa putem deschide repede Ungheni-Iernut.
Ieri era activitate la nodul de la Chetani care cred ca apartine de Straco, corectati daca gresesc. Au inceput decopertarile din ce am vazut in viteza. Si intre Chetani si Hadarani cred ca pregateau organizarea de santier (erau ceva utilaje care decopertau).

Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk


bridge

#12569
^^Nodul Iernut nu are AC, Straco primeste in prima faza AC pt km 36+100-37+191.