Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 16 Guests are viewing this topic.

florin74

Nu a aparut. Mai degraba a fost trimisa spre avizare ANAP.

Ionut

#10561
Ah pai hai ca mai dureaza 2 luni. Macar 7-8 zile, sa fie septembrie, zic. Ca trebuia sa fie in IUNIE. Dar ce mai conteaza 2-3 luni cand am stat ANI de zile cu mana-n fund? Adica "am stat" = CNADNR. Cu de-al de Neaga si toti ineptii. Ca ma apuca toti nervii.

LE: NGC, sincer sper sa ai informatii gresite legate de pod. Simt ca nu mai suport telenovela asta. Nu suntem in stare sa licitam un pod de cateva sute de metri. FANTASTIC. Mai ales ca stiu ca toate lucrurile sunt deja stabilite. Nu inteleg ce dracu tot fac. CE FAC?!!?!?! ALOOOOOO?!?!

__dir

^^ Ce valoare ar avea constructia acelui pod?

infraAdi_ro

Ionut,nu putem sa facem ceva???Un protest acolo pe teren cu pancarte,greva foamei...orice????Multe lucruri in tara asta se intampla doar cand sunt stransi la usa!!!La fel ar trebui sa facem si pentru Bors-Suplac.....deja simt ca explodez!Cnadnr nu a invatat nimic din trecut ex.Sanovita 10 km autostrada nefolositi timp de 2 ani)
Romania are un viitor doar daca are prezent!

SILVIUFG

Fara podul ala, lotul Gilau-Nadaselu va putea fi pus la naftalina. Adica nu ai cum sa-l folosesti. Podul ala face legatura intre autostrada existenta Campia Turzii-Gilau si lotul mai sus amintit - care la cum se lucreaza in prezent, va fi gata in cateva luni -.

NGC

#10565
Quote from: NGC20 on August 24, 2016, 08:26:22 AM
Despre viaduct, nu va zic deocamdata nimic, pentru ca s-ar putea sa fie o veste proasta. Informatia trebuie mai intai sa fie verificata. ;)

Quote from: yetiman on August 24, 2016, 11:15:50 AM
Ce informatie (chiar neverificata) ar putea fi mai proasta decat situatia de acum?

^^^ Informatia ca s-ar licita abia anul viitor. Sunt niste "semne" ca nu s-ar mai face anul acesta, dar cum ziceam, mai trebuie verificat, deci nu o luati inca de buna.

Iceman

Incredibil.....Asa o mica portiune la care si costurile de realizare ar fi foarte mic,sa fie lasat pe anul viitor ar fi o nebunie curata. >:(

carutasul

ai inteles gresit. Licitatia pe anul viitor, constructia.....

yetiman

O sa puna, provizoriu, un bac pentru traversarea apei.
Contra cost, evident. Ca sa mai faca un ban in plus pe care sa-l returneze la buget impreuna cu banii nefolositi.

>:(
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Xenos


Un protest si ceva tambalau de presa ar putea sa miste lucrurile. Cam asa merg lucrurile la noi...

bridge

"Studiul de Fezabilitate a fost revizuit de catre proiectant pentru sectiunile 1,2,4 si 5, urmand a fi supus avizarii CTE-CNADNR, in vederea promovarii actualizarii indicatorilor tehnico- economici ai obiectivului de investitie"...nicio sansa sa fie maine conform programarii!

bridge

Tunel Meses:"termenul realizarii studiului de fezabilitate a fost depasit, finalizarea acestuia era 20.09.2015, "-hai ca nu mai e mult si apucam anu' si cu depasirea asta!

bridge

La Corsan decat atat  :D (ii si august-is in vacanta):"Intarzieri in perioada de proiectare si mobilizarea nesatisfacatoare a Antreprenorului " :drunk:

tonică

Pe de alta parte, cei din interior nu ne pot explica care-i problema cu acest pod? Zvonuri o mie, ba ca hidroelectrica, ba ca licitatie anulata dar clar, motivul acestor amanari nesfarsite nu este cunoscut. Secret n-ar avea de ce sa fie, probabil ca ascunde neputinta unora si incapacitatea altora dar macar sa iasa la iveala motivul real, astfel poate ca lucrurile se vor derula la alta viteza cand ies in presa neregulile.
So, nu ia nimeni taurul de coarne acolo? Sigur e ceva de spus in legatura cu o amarata de licitatie a unui pod care este pe jumatate gata si care ar fi de mare folos nu doar ca si continuitate a celor 9 km construiti de umb dar si ca o alternativa pentru clujenii din nordul orasului de a ocoli Florestiul...

adiarc

daca as fii Ministrul Transporturilor sau Prim Ministru m-as duce la cnadnr si i-as lua pe toti de par sau de gat....
diplomatia,respectul reciproc,intelegerea nu mai pot fii folosite cu aceste gunoaie......

bai ce mama dracului nu sunteti in stare sa faceti un amarat de viaduct si vreti sa faceti tuneluri prin munti de km lungime ?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura