News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 19 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Parca la Consiliul Europei se hotarase sa se propuna N+3 pt Romania si Slovacia. bineinteles, Comisia Europeana este cea care decide.
Mai stie cineva ce s-a intamplat?
Sa ne fie de ajutor ca avem un comisar pe acolo?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

expropriatul

Quote from: pasadia on October 10, 2014, 09:21:45 PM
Sunt aceleasi reguli, nu conteaza ca e POR, POS-T, POSCCE sau alt PO (Program Operational). Bugetarea e 2007-2013, finalizare 2015.

Bun, si daca o incep in martie- termina pana in decembie? Evident nu. Atunci ce se intampla? Se sisteaza lucrarile? Ce firma isi asuma asta?

ovideatza


Quote from: dr4qul4 on October 10, 2014, 11:18:21 PM
Parca la Consiliul Europei se hotarase sa se propuna N+3 pt Romania si Slovacia. bineinteles, Comisia Europeana este cea care decide.
Mai stie cineva ce s-a intamplat?
Sa ne fie de ajutor ca avem un comisar pe acolo?

N+3 nu are legatura cu termenul de 31.12.2015, acela ramane valabil.

Ne vom milogi prin 2015 pe la UE sa ne dea pasuire pe marile proiecte. Se va aproba sau nu..cine stie...suntem la mana comisiei... (A se vedea ca multe tronsoane licitate au termen de finalizare prin 2016...)

teocharis

in toata istoria am fost (cu mana intinsa) la mana cuiva.

MNU

Din pacate in tot acest timp nu se vor incepe proiecte pe noile fonduri si asta se va vedea in 2020. Vom fi in aceeasi situatie, daca nu mai rau.

NGC


pasadia

Apropo de turcii care se pare ca vor fi castigatori pe centura Bacau - ei au lucrat impreuna cu Bechtel pe Autostrada Transilvaniei? Au fost vazuti pe acolo, sau doar cu numele erau trecuti in contract?

nenea_hartia


pasadia

Traiam cu impresia ca sunt tot aia. Si atunci astia, EKO, au avut ceva lucrari in Romania sau sunt la prima incercare?

nenea_hartia



alecu26

florin 74...in cazul asta ce zice jurisprudenta? Foarote, foarte rare cazurile in carecand CNSC a zis ca CNADNR...Curtea de apel sa rastoarne verdictul...???
Drumurile noastre POATE;

alecu26

era sa uitam ca azi avem termen...noroc cu NG20. S-a amanat pana pe 18.12.2014.

Alte chestii ar mai fi de urmarit? CNSC, Curti de apel? ce asteptam???
Drumurile noastre POATE;

NGC

^^^ Referitor la ce? A7 sau alte licitatii?

alecu26

centura Bacau...da....am vazut ca ai schimbat.

Da...intrebarea mea refirtoare la contestatii...era asa generala.
Drumurile noastre POATE;