News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

reed

interesant cum vor aseza grinzile intre pile,probabil vor trebui sa faca o platforma sau calareti in apa

TibiV

Cum, necum, sunt primele grinzi metalice ridicate pe A7 centura Bacau...

R@du,
+1
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Horațiu 87

oare ce se ascunde dupa boscheti ??  :lol: :lol:



macarale, macarale  :p :p








TibiV

"centura e alcătuită din 3 obiecte (tronsoane), iar legislația în vigoare astazi, asa cum am modificat-o eu in 2018 permite darea în trafic pe tronsoane, independent de recepția finală pe întreg obiectivul;"

Modestia, bat-o vina...  :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dacianova

Politicienii ăștia... Zici că a plătit-o de la el din buzunar la modul cum se exprimă.
La un singur lucru îi dau dreptate: trebuie dat drumul la circulație pe centura de vest atât timp cât aceasta este terminată.
N-are niciun rost să mai avem un nou muzeu de infrastructură.

Ionut

Stati linistiti, daca nu vor sa deschida din motive aberante (lene, de exemplu), o sa avem grija sa facem filmare si sa o dam peste tot ca sa vada toata tara cat de anti-infrastructura este CNAIR. Sa termine mai intai UMB si apoi vedem ce se intampla.

pasiune pt infrastrucura

Hai sa fim seriosi Sova vrea sa deschida bratul vestic doar pentru campania electorala psd o sa spuna ca PSD a construit primii km de autostrada in moldova etc.. doar pentru a castiga

Raducu Popa

Intre timp, Umb-ul isi vede de treaba..
DN2 Bogdan Voda- DN15, avans bun.

horatiu.cosma

Haideți să nu mai discutăm de Șova, nu are nicio treabă cu bunul mers al centurii Bacău, e doar un alt papagal din lungul șir. A preluat mandatul după lansarea licitației pentru centura Bacău, iar contractul s-a semnat cu câteva zile înainte să fie demis. O licitație care a durat un an și ceva și la care nu putea să intervină nici dacă ar fi vrut, cam asta e marea lui realizare pentru Bacău.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

naivu

Quotebratul vestic ... primii km de autostrada in moldova
Din ce am inteles eu cele ambele brate vestice sunt 1+1; autostrada este doar bratul estic (care va fi gata probabil ultimul)

Raducu Popa

In nodul de la Holt, astazi era miscare multa...

MihaiD

Fantastică mobilizare. Optimist aici pentru 2020 și mă aștept curând să fiu impresionat pozitiv și pe Craiova - Pitești, să mă bucur la fel și pentru cei care circulă mult în acea zonă. :) Nu e doar remarcabil, e impresionant. Mulțumiri pentru filmare!

adiarc

^imi mentin pronosticul....probabil va fii gata in primavara-vara 2021....dar CU SIGURANTA,inaintea lotului 1 si 2 din A10...ceea ce este.......
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura