News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 12 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

S-a mai discutat aspectul ăsta în trecut, evident că era mai bine, dar asta e situația, cred că putem trece peste și pe viitor să facem presiune țintită pentru a nu se mai repeta astfel de situații.

horatiu.cosma

În altă ordine de idei, directorul adjunct CNAIR Barbier zice pe FB că sectorul vestic nu va fi deschis în avans, ci va fi recepționat și deschis traficului la pachet cu tot proiectul. Bine, în același timp el se laudă și că UMB termină fără emoții toată lucrarea în 2020, ceea ce posibil să nu fie chiar așa de sigur.

Ionut

Lenea are 10 cm grosime pe ăștia. De ce sa faca ei niște hârtii în plus cand pot sa nu le faca? Poate vede/citeste cineva pe-aici și îi pune pe leneșii ăștia la treaba.

pasadia

Sau o mica filmare / poze de la bacauani cu zona str. Narciselor, intersectia cu Calea Republicii si strazile alea de langa Aerostar / aeroport. Tot timpul e aglomeratie acolo, se vede si pe live traficul de la Google de acum. 

LauR

E o nenorocire dacă nu se va da drumul la breteaua vestică. Măcar se mai ameliora traficul...
100% UMB nu termină anul acesta toată lucrarea, cât de mult ar muncii ei! Cel mai probabil la inceputul, dacă nu chiar mijlocul anului viitor.
Nu înțeleg de ce să le fie atât de lene celor de la CNAIR să facă niște acte, când breteaua vestică nu încurcă cu nimic A7!

@pasadia, nu vrei să știi ce e in zona de Sud a Bacăului, cozi kilometrice, până aproape de N. Bălcescu! Minim 30-40 de minute să intrii în oraș, în fiecare vară/sărbătoare!
Cei care tranzitează zona, știu!

Las câteva poze, de vara trecută, din zile diferite:




Raducu Popa

#4205
Nod rutier Holt- DJ207P 04.06.2020
Este vorba de "jumatatea nordica" a portiunii de autostrada.
PS: Scuzati stangacia filmarii de la inceput, de parca bause drona cateva beri inainte..:)


LauR

Imagini de ieri 03.06.2020, de la vizita directorului adjunct al CNAIR, Ovidiu Marian Barbier, pe șantierul Centurii Bacău (zona de autostradă)
Nu am mai pus și mesajul acestuia, întrucât nu spune nimic nou, decât laude aduse constructorului.












Și... răspunsul trist cu privire la breteaua vestică...
Sper totuși să nu rămână așa!





https://www.facebook.com/barbierovidiu/posts/2943842758984514

Mersul trenurilor

Nu mai bagati in seama toti "muncitorii" de la CNAIR, doar stiti cat de competenti sunt.

Eu sunt 100% sigur ca se deschide partea vestica, nu au nici un motiv sa tina muzeu daca e gata

GDPR

Putin off-topic, Barbier este autorul prostiei cu inapoierea terenurilor expropriate care n-au mai fost folosite la largirea DNCB dintre A1 si DN7 catre fostii proprietari, la schimb cu alte terenuri. O idee buna, dar un pic ilegala si care a intarziat tot proiectul cu minim un an, @cutter ne poate povesti mai mult.

Dominik

R@du nu se vad muncitori aproape de loc pe acel segment filmat de tn, ai ridicat drona la asfintit ? Era ora 20 ?
You're in Steelers Country

paullie


LauR

Nu, săptămâna aceasta au început.

Raducu Popa

Buna observatie Dominik..🙂.
Am filmat dimineață, in jur de ora 7, după ce am terminat, s a umplut de utilaje in zona nodului înspre nord...Au început cred la 8 programul..

Dominik

Asa da, acum se explica lipsa de muncitori la acea ora  :) Ms pt filmare si specificatii, bravo UMB.
You're in Steelers Country

Raducu Popa

Pod peste canal Bistrita, zona Rusi Ciutea 04.06.2020: