News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 12 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Dragos_R

Ciachi, foarte faine pozele. De apreciat ca apar detalii suplimentare, locul, ziua si ora.  :thumbsup:

christyan

La Liberty cred ca sunt produse doar profilele si tabla, daca tin bine minte au fost câteva poze cu sudorul si cu acele corturi, sudura e mai pretențioasă si necesita uneori spații închise.


LauR

CNAIR a anunțat că stadiul fizic este de 55%, iar stadiul financiar este de 37,5%.



Sursa: CNAIR

Mitrut

Salutare tuturor! :)

Ca o completare la postarea lui @laurentiu.nistor, din graficul de mai jos se poate observa evoluția lucrărilor pe perioada aprilie 2019 - aprilie 2020.





Powered by API/PUM imgur uploader

dr4qul4

Mai degraba au trecut de 55% cu vreo 5-10 procente. Dar ce rost are sa certifice si factureze cand CNAIR e oricum in urma cu platile?
Banuiesc ca au primit asigurari ca nu vor fi uitati la rectificarea bugetara. Sa vedeti plati in Iulie pt UMB.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Raducu Popa

Foto de pe portiunea DN15 - DJ 207P ...19.05.2020. Baietii lucrau intens..














Pod peste CF




Intersectie cu DN2




Video din drona si de la sol mai tarziu...




reed

Wow,super Cadre R@du,și wow,stabilizat deja.

Raducu Popa


Ionut

Pentru prima încercare este foarte bine! Dacă vrei idei și îndrumări dă-mi un mesaj. :)

dacianova

Mulțumim @R@du. Super. În sfârșit vedem și ceva imagini aeriene.
Stăteam și mă uitam la filmare și mă întrebam: de ce oare n-au prins pe capetele autostrăzii și viitoarele noduri ale A7 cu Centura Bacău? Când vor ajunge să lucreze la autostradă vor trebui să lucreze sub trafic la noduri. Păcat. Erau făcute din timp. Sau există varianta să nu aibă proiect pentru cele 2 capete?

stangabriel

Super cadre. De ce este sapat debleul asa de lat langa intersecta cu DN2. Acolo sunt 2 benzi, nu ?

IosuaT

Sunt sanse ca tronsonul  Ploiești Buzău sa intre la executie  anul viitor in vara si tronsonul Buzău Focșani in toamna anului viitor?
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitesti, A0 Centura Bucuresti,  A7 Ploiesti - Bacau - Pascani, A3 Cluj - Oradea ; Importante. A8 Iasi-Targu Mures, A13 Sibiu - Brasov - Bacau; A3 Ploiesti - Brasov; DX 12 Pitesti - Craiova.

Ionut

Se încearcă licitarea tronsonului Buzău-Focsani mai întâi.