News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 10 Guests are viewing this topic.

BIGRED1984

L-ai prins in offside, probabil a ridicat fara aprobare, s-o fi speriat ca il dai in gat autoritatilor.

Stefan01

Frumoasa poza cu acea intersectie !
Cat despre prinsul in offside ... Daca presupunem ca nu avea aprobare de zbor, atunci acel om si-a tras singur glontul in picior in momentul in care a ridicat drona (cred ca poate fi depistat radar avand in vedere baza miliatra), cu atat mai usor sa fie depistat in momentul in care a si postat pe Facebook.  :)

LauR

^ Am gasit si celelalte poze.

VOB

Partea vestica, intersectia cu DJ 119.
Foto: Ben Nita
Sursa: Facebook








Europiu

Cred că VOB e singurul DN a cărui evoluție e urmărită la "autostrăzi"  :lol:
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

horatiu.cosma

Ăștia de la Bacău îs masochiști. Au ditamai șantierul de autostradă cu niște lucrări speciale și se înghesuie toți la 2 giratorii amărâte  :lol:.

LauR

^^ Il urmarim intens, daca tot se leaga cu viitoarea Autostrada...  :lol:

^ Am tot trimis mesaje celor de la DRPD Iasi sa ne prezinte si noua imagini de pe partea estica (A7), dar din pacate am primit doar "seen" !
In fiecare zi ii vad ca se plimba prin judet, dar nu ar face si ei o poza de pe santier, in conditiile in care se lucreaza!

Stefan01

#3951
Bine ca este un constructor serios (UMB). Asa putem trece ceva mai usor peste conditiile vitrege pentru filmari cu drona. Nici nu vreau sa ma gandesc cum era daca pe aceasta bucata de autostrada lucrau cei de la Pizzarotti sau Aktor. Sper ca ultimele 2 firme sa fie descalificate si sa nu mai prinda un lot de autostrada datorita prestatiei mizerabile de pe A3 si A10 si "partenerul serios" sa se apuce de curatenie in propria ograda. Se aude, politicieni mizerabili ?

panda_no 5

Mai au lucrari castigate si pe A0 Sud. Din pacate. :bash: :bash: :bash:

Senerslav

#3953
@MihaiD

Din cate am observat cei de la UMB factureaza  cam la 2-3 luni , probabil tot la aceeasi perioada transmit si rapoartele de evolutie.

NGC

Quote from: NGC on May 13, 2020, 10:54:06 AM
Nu este nici o aberatie revizuirea unui acord de mediu si asa este normal sa se faca. Nu inseamna ca trebuie sa dureze 2 ani. General vorbind, daca decizia etapei de incadrare este favorabila (modificarile nu sunt substantiale si elementele noi care au survenit nu se supun evaluarii impactului asupra mediului, nu se supun evaluarii adecvate si nu se supun evaluarii impactului asupra corpurilor de apa), poate dura doar cateva luni.

Daca tot a venit vorba, sa punem si un exemplu concret, adica recenta decizie a etapei de incadrare pentru scoaterea scoaterea din fondul forestier a unei suprafete suplimentare de teren pentru A7. Iar aici este decizia similara din 2019.

rota

La utima sedinta CNAIR, au declarat ca incearca sa grabeasca procesul pe tronsonul A3-Buzau. Poate ar trebui sa ne concentram atentia catre nodul A3-Buzau, acel nod nu poate sa tina tot traficul de pe A7  :(
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

ionutzyankoo

Poate cineva sa imi confirme ca prima autostrada din Moldova NU va fi semnalizata pe niciun indicator rutier ca autostrada? Din ce vad VOB in sus VOB in jos...Are cineva proiectul de semnalizare pentru executie?

vermont

Bucata ia pe care vezi tu VOB nu este autostrata. Centura Bacaului nu este toata autostrada

ionutzyankoo

#3958
Știu perfect proiectul, ma tem doar ca cei 16 km de autostrada din tot proiectul sa nu fie semnalizați ca A7.

dacianova

Fără doar și poate cei 16 km de autostradă vor fi semnalizați ca A7. VOB e cuprinsă din cele 2 porțiuni: DN11-DN2-A7 și A7-DN2-DN15.