News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 8 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

240 de grinzi mai exact la podul ăsta. Mă uitam la ultima filmare API din iulie, incredibil cât a avansat UMB la podul ăsta într-un timp atât de scurt. Îți vine să plângi când te gândești la lălăiții de pe alte șantiere de care te rogi să pună bordurile laterale pe un amărât de pod cu anii.

bacovia

In Nov apare o plata catre EKO INSAAT.

29.11.2019   12,539,265.81 RON

WTF?

danielCD

240 de grinzi cu 10 grinzi produse pe săptămână ar însemna că în 6 luni le termina de produs. Mă aștept ca montarea sa se facă în paralel cu producerea lor. E fezabil ca la final de 2020 sa fie dată în folosință? Oricum, UMB face o treabă extraordinară. E o reală plăcere să le urmăresc progresul. Daca as vedea și o filmare cu stadiul actual al întregului tronson ar fi de parcă as primi un cadou de Sărbători

Senerslav

Stiu ca e putin cam spam dar nu inteleg de ce nu s au mai actualizat stadiile la capitolul "monitorizarea lucrarilor" inca de pe 9 august, desi si cele de la ultimul update nu prea coincideau cu ce era in teren la vremea aia!

horatiu.cosma


naivu

Se refera la cele 5 tabele de la inceputul topicului " Autostrazi in Romania: discutii diverse si proiecte", postat de Ionut
« on: September 14, 2011, 11:15:15 AM » ,  « Last Edit: September 16, 2019, 05:41:47 PM by Ionut ». Chiar daca e, mai mult sau mai putin, informatia din topicul "Autostrazi in Romania: sinteza", modul de prezentare ajuta pt o viziune de ansamblu.
Cu multumiri pt efortul de sintetizare :gj:

Senerslav

A inceput mai repede vacanta de craciun cei de la UMB ? Am citit o stire in care se redactase ca pe centura bacaului avansul pe luna noiembrie de e 0 %, desi stiu ca acestea sunt doar niste statistici imi e greu de crezut. Mai stiu si ca UMB-istii si au impartit fortele si la celelalte lucrari din tara precum Centura Radauti si DX12. Dar tot imi e greu sa cred ca e santierul pustiu la Bacau.

horatiu.cosma

Dacă ai fi văzut mesajele de pe pagina anterioară, ai fi văzut că se lucrează în continuare la Bacău. Dacă ai fi citit mai în profunzime forumul, ai fi văzut că procentele de avans publicate de CNAIR sunt niște mizerii care nu au nicio legătură cu realitatea (99% de acolo s-a inspirat neinspirata știre pe care ai citit-o).

Dominik

Lucrări pe șantierul Variantei Ocolitoare Bacău. Imagini de pe Obiectul 1 (tronson în regim de autostradă), podul de la km 5 și platforma de turnare a grinzilor cu lungime de 40 m, amenajată în șantier.











You're in Steelers Country

ddfab

ce pacat ca nu avem o "zburatoare" pe la Bacau sa vedem cam ce si cum pe acest santier... :((

Ionut

Avem. Doar ca e greu de tot cu zburatul acolo: si aeroport și unitate militară care face exercitii la greu. Asa ca filmările API vor fi rare.

alecu26

Poate e cineva pe acolo cu avioane micute, cum filma la inceput API. Oldies but goldies :)
Drumurile noastre POATE;

Quest

Nu incercati sa ridicati drona la limita de gabarit vertical a utilajelor din zona, gen cota superioara a bratului extins a macaralelor, sau si mai bine a stilpilor de LEA 110 kV din zona ? Tot ar fi mai mult decit poze de la firul ierbii.
Common sense will get you far !

Ionut

Nu ma duc pana la Bacău ca sa fac 3 poze de la înălțimea stalpului.

Quest

Common sense will get you far !