News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Ionut


dr4qul4

la viteza proiectata de 140 km/h, mai are cum sa iasa DX?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

Pot face o struto-camila.... un DX mai generos, curbe mai largi dar fara banda de urgenta si cu latimea benzilor de 3.5 m. Pot face orice, astia sunt atat de prosti incat pot distruge orice.

tonică

exista si posibilitatea sa se aleaga un traseu care in anumite segmente sa fie precum cel cu linie rosie iar intr-o alta pe cel cu verde? Am dat un ex. in special pe traseul buzau-focsani, dar as vreasastiu daca exista posibilitatea aceata, de a decide un traseu bazat pe doua dintre propuneri. Ori se alege fix unul deja batut in cuie prin ce s-a trasat pe acceasta harta?

danpandrea

M-am uitat peste toate variantele și au apărut niște modificări față de ce am văzut în urmă cu câteva săptămâni. Au apărut două propuneri de noduri la Varianta Albastră care pleacă din A3. De asemenea, față de postarea recentă a lui Ionuț care arată traseul de la Buzău la Focșani, în captura de mai jos apare o altă variantă de traseu maro între Buzău și Rm Sărat.

Ionut

^^ Da, evident, pot alege orice fel de combinatie de culori/variante.

dr4qul4

Din harti eu inteleg ca varianta rosie are 2X2 benzi incepand cu centura Ploiesti, dar are si 2 legaturi de 1 banda pe sens cu A3 (una care pleaca din centura Ploiesti si una din zona DN1D). Ma refer la dungile mai subtiri, galbena si rosie.
Totusi, varianta albastra mi se pare cea mai buna varianta de a lega A3 de A7, dar nu ar strica si o legatura directa cu centura de est Ploiesti (pe care eu insa o vad din A3 pe DJ101D)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

slartibartfast

Ăla e unul din ,,nodurile" ad-hoc pe care le-a blocat CNAIR cu parapete metalice, cel de la Râfov. Indiferent de traseul lui A7, acolo ar trebui făcut un nod ca lumea.

Europiu

Te referi la "Drumbava"?  :lol: așa apare pe hartă...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Allex

In mare traseul cam bate cu ce a fost desenat in SPF (care a stat la baza acestor contracte?), deci nu s-a modificat prea mult, poate doar unde au mai aparut case sau altele pe traseu. Traseul l-am incarcat eu mai demult in OSM si propun sa ramana asa pana la o varianta finala.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

danutzu_1069

@aqualung, la Rafov nu a fost niciodata "nod adhoc" . Nicio bretea nu iese in A3
https://goo.gl/maps/sToMBcaTrXxVYrmo8

Probabil confunzi cu  asta, care este un pic mai spre Ploiesti
https://goo.gl/maps/PksMtYtJRxSQucTu8

slartibartfast

Da, la ăla mă refer. Pentru mine ăla e Râfov.

dr4qul4

acolo ar merge un nod langa spatiul de servicii. Posibil ca normativul sa interzica asa ceva, dar la Corbii Mari (A1) functioneaza fara probleme si acel spatiu de servicii este unul din cele mai tranzitate din tara.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

danutzu_1069

^^ Se poate face orice.... numai capul sa te duca....

rota

#2984
Lucrări pe șantierul Variantei Ocolitoare Bacău










Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!