News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

perfidus

Pun si eu aici cateva poze din concediu facute in viteza (ca pasager!) la intersectia centurii Bacau cu DN2 (zona sud - Km 0) . Undeva prin 28 august, cred.
E de urmarit santierul, cu toate ca pentru mine e in alt capat de tara.
Felicitari AlexAllex si ceilalti pentru monitorizare!






Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

Allex

Prima poza e din zona nord, din DN2 spre DN15. Utilajele nu sunt ale UMB, centura trece imediat dupa cureta cu utilajele.

Legat de monitorizare... o perioada nu o sa ma pot ocupa de acest aspect.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

pasadia

Mno, acum daca tot arata decent DN11, poate imi fac eu mai multe drumuri in zona - adica deh, am fost si azi, dar am trecut rapid si nu m-a interesat prea tare. Se lucra si in capatul dinspre DN11, se lucra si la nodul cu DN2F (nu inteleg insa ce s-a intamplat cu drumul ala pe acolo, cum au aparut acele gropi?)

PS: Sincer cred ca as monitoriza mult mai mult acest proiect, aflat la 180km de casa, decat ala care e la 15 km de casa. Dar macar asta face sens in mintea mea, ala e doar bataie de joc.

Allex

Gropile de la DN2F sunt rezultatul forajelor efectuateacum aprox o luna, pentru pasajul peste autostrada.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

rota

Diverse lucrări executate pe șantierul Variantei Ocolitoare Bacău:










Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!


Allex

Metoda copy/paste merge inainte, oare nu reciteste nimeni inainte de a trimite raspunsul?

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Raducu Popa

Dat fiind faptul ca azi a fost duminica, deci o zi mai libera (liber a fost si la UMB), am dat o tura pe aproape tot santierul...

La partea de structuri si terasamente, s-a avansat foarte bine pe toate tronsoanele, mai ales pe portiunea dintre DN11 si DN2, care are sanse reale de deschidere anul acesta
Am observat ceva demolari de case in zona Rusi Ciutea.

Tronson DN2-DN15
Pod peste cf:








Spre Dn15, pod peste canal Bistrita








Pod peste canal Bistrita






Raducu Popa

DN11-DN2










Spatii servicii:






Continuam spre DN2:





Raducu Popa

Intersectia cu DJ119




Mergem mai departe:
















Raducu Popa


Raducu Popa

Pod peste cf, zona Nicolae Balcescu si legatura cu autostrada:


















Raducu Popa

Continuam pe traseul autostrazii spre nord



Podul peste Siret:










Zona Rusi Ciutea:









Raducu Popa









Zona Letea Veche




Spre Nord  intersectia cu DN 2F: