Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Ionut

^ Merci!

Pe 28 februarie este si termenul de evaluare a ofertelor. Sigur se va amana (pentru a patra oara).


Ionut

Mic reminder, in caz ca uit (sa imi aduceti aminte). :) Peste 2 zile, pe 22, avem termen pentru contestatia Search la CAB de pe Bacau-Pascani.

@NGC - acum ca am terminat cu toate contestatiile, crezi ca avem sanse sa vedem castigatori in urmatoarele 1-2 luni? Adica sa vedem in martie (la urmatoarele termene) sau in aprilie, in caz ca iar se vor amana... Vezi daca afla vrabiutele ceva.

NGC

Nici vorba sa fi terminat cu contestatiile !!! Vreau sa spun ca se va mai putea contesta.

Teoretic e posibil sa avem desemnat cate un castigator in urmatoarele 2 luni, dar ma indoiesc ca vom fi terminat cu toate contestatiile la CNSC si CAB.

NGC

Quote from: Ionut on February 20, 2018, 06:57:58 PM
Mic reminder, in caz ca uit (sa imi aduceti aminte). :) Peste 2 zile, pe 22, avem termen pentru contestatia Search la CAB de pe Bacau-Pascani.

Sunt oricum supravegheate toate contestatiile. :p ;)

Ionut

Eu ma gandeam ca s-au linistit cu descalificarea ofertelor... deci teoretic ar fi trebuit sa mergem la urmatoarele faze... ce ar mai ramane de contestat?

NGC

Exact de asta era vorba si m-am referit la situatia de pana la atribuirea efectiva a contractelor.

tom_sawyer

Quote from: Ionut on February 20, 2018, 06:57:58 PM
Mic reminder, in caz ca uit (sa imi aduceti aminte). :) Peste 2 zile, pe 22, avem termen pentru contestatia Search la CAB de pe Bacau-Pascani.

Solutia pe scurt: Respinge excepţia netimbrării plângerii. Admite plângerea. Modifică în parte decizia nr. 3269/C3/4040-4072 din 08.12.2017, emisă de CNSC, şi rejudecând: Admite contestaţia formulată de SEARCH CORPORATION SRL. Anulează actul CNAIR nr. 12B/8126/19.10.2017 şi actele subsecvente acestuia. Obligă autoritatea contractantă la reevaluarea ofertelor admisibile, inclusiv a ofertei depuse de SEARCH CORPORATION SRL. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 22.02.2018.

Ionut

Mda, era de asteptat. CNAIR, inca o mostra de incompetenta si rea-vointa.

NGC

Mi-ati luat-o inainte cu scrisul. Ce sa-i faci, cand ai de scris in atatea topicuri, dureaza. :D

Era totusi destul de previzibila decizia CAB.

Mersul trenurilor

Azi e zi mare! Pentru o noua amanare  :lol: (sper sa nu, dar sunt sigur ca se amana)

Ionut

Se amana 100% pentru ca trebuie re-evaluata oferta SEARCH.

tom_sawyer

Bacau-Pascani - Data limita de evaluare a ofertei: 29.03.2018 18:00

Dominik

Se va amana si luna aceasta....mai mult ca sigur
You're in Steelers Country

Ionut

Maine, 8 martie, primul termen pentru evaluarea ofertelor la Centura Bacau. 100% va fi amanat.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova