Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 12 Guests are viewing this topic.

Ionut

Astept si eu cu mare interes noile termene. Pana la 6-7-9 luni de evaluare, mai avem de rabdat.

Ionut

NGC, stii de cate ori s-a amanat, pentru fiecare din cele 4 licitatii, evaluarea ofertelor? In sinteza licitatiilor facuta de tine si in tabelul meu apar doar amanarile la depunerea ofertelor, nu si amanarile la evaluarea ofertelor.

Astept(am) noile termene. :)

NGC

Nu am tinut evidenta amanarilor de la evaluarea ofertelor pentru ca nu mi se pare asa relevant, in sensul ca pot face o amanare de sa zicem 3 luni sau 3 amanari de 1 luna si tot acolo suntem din punct de vedere al timpului.

Bogdan_Cluj

Personal, eu zic ca conteaza si de cate ori, pentru ca arata cat de prost este managementul si cat de slab pregatiti (sau controlati politic) sunt cei care estimeaza in cat timp se va rezolva o anumita problema.
Corect ca pentru soferi conteaza cand se termina licitatia, dar pentru CNAIR ar trebui sa conteze si de cate ori amana.

NGC

E destul de greu sa adaug acum informatiile astea. Ar trebui cautat prin mesajele mele, dar nu am timp acum.
Eventual putem face pe viitor, daca este chiar asa relevant.

tom_sawyer

Pentru Ploiesti-Buzau termenele de evaluare au fost asa: 31.07, 30.09, 15.11. Trebuie cautat in urma, de pe la pagina 90.

Ionut

@NGC
Kind reminder, ieri 15.11 termene evaluare tehnica pentru PlBz si FcBc. :) Noile termene? :cheers:

Allex

#1537
Focsani - Bacau 12.01.2018
Ploiesti - Buzau inca nu e modificat in SEAP
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

Quote from: Ionut on November 15, 2017, 05:35:14 PM
NGC, stii de cate ori s-a amanat, pentru fiecare din cele 4 licitatii, evaluarea ofertelor? In sinteza licitatiilor facuta de tine si in tabelul meu apar doar amanarile la depunerea ofertelor, nu si amanarile la evaluarea ofertelor.

Astept(am) noile termene. :)

Am stat eu si am cautat... Fiecare din cele 4 licitatii a fost amanata de 3 ori in faza de evaluare oferte. Ploiesti-Buzau si Focsani-Bacau au avut termen ieri, deci la aceste licitatii va fi a PATRA amanare.

Ionut

Quote from: AlexAllex on November 16, 2017, 10:21:43 AM
Focsani - Bacau 12.01.2018

Merci! A patra amanare. Oferte deschise pe 12.07.2017. Deci se vor face fix 6 luni in ianuarie. Ne apropiem de final, oare?
Valabil si pentru Ploiesti-Buzau.

Ionut

#1540
Quote from: Ionut on November 16, 2017, 10:23:29 AM
Am stat eu si am cautat... Fiecare din cele 4 licitatii a fost amanata de 3 ori in faza de evaluare oferte. Ploiesti-Buzau si Focsani-Bacau au avut termen ieri, deci la aceste licitatii va fi a PATRA amanare.

Scuze, am gresit.

Ploiesti-Buzau a fost amanata de 3 ori, avem AL PATRULEA termen (15.01.2018).
Buzau-Focsani a fost amanata de 2 ori, avem AL TREILEA termen (29.11.2018).
Focsani-Bacau a fost amanata de 3 ori, avem AL PATRULEA termen (12.01.2018).
Bacau-Pascani a fost amanata de 2 ori, avem AL TREILEA termen (14.12.2017).

Ionut


NGC

Trebuie corectat tabelul. Poate au citit forumul si au pus intentionat altceva. :lol:

Focsani - Bacau -> 12.01.2018
Ploiesti - Buzau -> 15.01.2018

Ionut

Am modificat. :) Apare acum in primul post din thread-ul principal de autostrazi.
Nu mai pun si aici.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova