Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 8 Guests are viewing this topic.

alecu26

Da....la podurile mici In  general infrastructura se face de la început.
Drumurile noastre POATE;

Horațiu 87

#736
Daca ciachi si AlexAllex au postat poze din zona DN 11 DJ 119, revin si eu cu restul (pana la DN 2) si pun si niste poze facute ieri cu "papusoiul tavalit" si cu graul treierat  :lol:





















"din varful dealului" spre DJ 119 (aici nu prea ma ajuta telefonul  :()








Ionut

Autostrada balotilor. :cheers:
Multumim de fotografii!

Horațiu 87

#738
E bine si asa, "autostrada balotilor" (daca avem si autostada macilor), eu imi faceam griji ca vor astepta si recoltarea porumbului (insa m-am linistit cand l-am vazut culcat la pamant. Inseamna ca problema exproprierilor e rezolvata, asteptam miscare in teren, decopertari, lucrari la structuri, dar din pacate am trecut si pe la organizarea de santier si nu am vazut nimic nou, adica utilaje sau altceva. Am uitat sa mentionez ca aceste "gropi" continua si dinspre DN 2 spre raurile  Siret si Moldova Bistrita.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Horațiu 87

gata, am corectat, mai greseste omu'  :lol: :lol:

alecu26

la cat si-au luat-o turcii pe acolo....nu m-as mira sa gaseasca inclusiv chestii turcesti. Oricum, foarte putin adanci acele gropi arheologice. Sa fie pamantul vegetal asa subtire, sa se intre asa repede in sterilul arheologic?
Drumurile noastre POATE;

expropriatul

#742
Quote from: Hory1987 on July 24, 2016, 02:19:15 PM
E bine si asa, "autostrada balotilor" (daca avem si autostada macilor), eu imi faceam griji ca vor astepta si recoltarea porumbului (insa m-am linistit cand l-am vazut culcat la pamant. Inseamna ca problema exproprierilor e rezolvata,

Problema exproprierilor e rezolvata zici, da ? >:(

Allex

Pe DN2 intre Dumbrava si Bogdan Voda, peste drum de depozitul de utilaje au aparut gropile arheologice. Fara poze din pacate.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Horațiu 87

Quote from: expropriatul on July 26, 2016, 12:58:44 PM


Problema exproprierilor e rezolvata zici, da ? >:(

Asa banuiesc eu, nu sunt sigur, nu bag mana in foc pentru mine daramite pentru altcineva.  :lol: :lol: Parerea mea este ca nu e nimeni atat de idiot sa intre pe tarlaua omului si sa ii strice porumbul, nu ? Cred ca este o procedura care trebuie urmata, se preda amplasamentul constructorului, nu ? Ca doar nu se duce EKO sa construiasca si vine taranu' si ii da cu sapa in cap din cauza ca e pe proprietatea lui, nu ? Stiu, am citit postarile tale de pe topic si am vazut care sunt problemele tale, asa ca sa nu imi sari in cap pentru asta. Dar sa nu deviem de la subiect ca ne trage Ionut de urechi  ;)
PS: poate ne lamureste si pe noi cineva care este procedura de urmat dupa ce se da ordinul de incepere la o asemenea lucrare de infrastructura.

steda

Sunt curios dacă pană la venirea iernii vom vedea niște construcții făcute de cei de la Eko. Voi ce părere aveți?

dr4qul4

Iarna nu a fost niciodata aliatul turcilor in Moldova.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

danutzu_1069

Turcii incep sa se agite cu subcontractori pentru lucrarile de constructii.
Va tin la curent.

Allex

Despre licitatiile SF-urilor se mai aude ceva? E august deja, s-a dus si anul acesta...
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

usiabc

#749
In seara aceasta la organizarea de santier.....