News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 13 Guests are viewing this topic.

rota

#2445
Lucrări pe șantierul Variantei Ocolitoare Bacău. Imagini de la construcția podului de la km km 3+150, peste râul Bistrița, realizate astăzi, 05 aprilie 2019



Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

rbors3

#2446

voicul

Nu am observat nici un stalp in mijlocul traseului!

tom_sawyer

Dorinel Umbărescu vrea să finalizeze anul acesta cei 16 kilometri la profil de autostradă din Centura Bacău, spune Alin Şerbănescu, purtătorul de cuvânt al Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR). Pentru realizarea primilor kilometri de autostradă din Moldova, constructorul român a cumpărat utilaje noi care au ajuns de vineri pe şantier.

economica.net

Allex

No way anul acesta. Avem relocari la LEA 400KV plus alti stalpi mai mici, case de demolat, poduri de ridicat (cel mai mare peste raul Bistrita) si un nod nu foarte comod de construit peste DN2F din cauza inghesuielii.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova


iulius


ultrasbz


NGC

Referitor la punctul 3, e o mare pacaleala. Am explicat detaliat aici cum sta treaba. Poti face reclamatie administrativa sau merge direct in instanta. Da de veste daca sunt nelamuriri. ;)

P.S. Poti sa pui raspunsul si in topicul de comunicare cu CNAIR? Trece acolo daca poti si numarul de inregistrare al raspunsului (cererii) si data stampilei de pe document, sau ziua si ora exacta cand ai primit raspunsul. Ar fi de mare ajutor pentru unele surse. ;)
P.P.S. Nu sunt necesare nici un fel de detalii personale (gen nume, prenume, adresa de E-Mail).


Senerslav

Eu cred ca totusi se misca constructorul , in scurt timp a acumulat 10 puncte procentuale ale proiectului, desi nici eu nu cred ca se vor termina acei km cu profil de autostrada.

ciachi

Sa decopertat dinspre DN 11 spre DN 2, nu pot preciza cât de mult că era "asfaltul " moale a plouat

razvan96

Intr-o emisiune la TVR Iasi, directorul DRDP Iasi vorbeste despre "Autostrada Moldovei care de fapt este...un drum expres"  :) :) Incepand cu minutul 15:45 in video.Mi-e din ce in ce mai teama ca exista o decizie politica deja in sensul asta si ca va fi nevoie de presiune publica serioasa ca sa se schimbe decizia.

https://www.facebook.com/tvriasi/videos/vb.123881724124/275854453294378/?type=2&theater

Allex

E decopertat de o luna. Asa e tot Bacaul. Decopertat si lasat asa.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova