Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 16 Guests are viewing this topic.

Ionut

Prin urmare, Autoritatea Contractanta nu va revizui documentatia de atribuire in sensul solicitat de dvs. in clarificare. Genial. Deci isi bat in continuare joc. Desi pot revizui. Ei pot lua ORICAND decizia sa schimbe documentatia.

GDPR

Pasul logic ar fi ca toti ofertantii sa se retraga, astfel incat sa forteze relicitarea pe noile conditii.

Ionut

Nu există solidaritatea asta, din păcate.

horatiu.cosma

E extrem de nocivă această combinație între orgoliu și prostie. Deși absolut toate entitățile interesate (constructori, proiectanți, societate civilă, UE etc) le-a spus celor de la CNAIR că OMT 600 e o greșeală imensă și că noile condiții FIDIC sunt cele corecte, ei în continuare prin deciziile lor își apără propria creație cu înverșunarea celui care nu ascultă când toți îi spun că e beat și că ar trebui să meargă la culcare. Nu e deloc în regulă că nu își recunosc greșeala și ei în continuare consideră că OMT 600 e cel mai bun. Mai devreme mai mai târziu mersul acesta împotriva "curentului", al bunului simț și al profesionalismului o să le aducă sfârșitul, dar cu ce costuri pentru proiecte și pentru noi?

NGC

Quote from: NGC on December 12, 2017, 09:12:57 PM
Quote from: NGC on November 09, 2017, 08:51:48 AM
Cum ziceam si zilele trecute, sunt putin ocupat saptamana asta si habar n-am situatia la zi. O sa incerc sa aflu.
Ce pot sa va zic este ca, daca tin bine minte, documentatia initiala a fost respinsa in 11.10.2017, +/- 1 o zi.
Inclin sa cred ca a mai fost cel putin o respingere intre timp.

Am avut dreptate cu ultima afirmatie de mai sus.
Intre timp vrabiutele au zis ca documentatia de atribuire le-a fost respinsa de cel putin 4 ori.

Quote from: Ionut on December 12, 2017, 09:14:19 PM
4 ori. Wow. Incredibil.

Vrabiutele zic ca au fost in total 6 incercari.

Ionut

Contestatia Consitrans la CAB primeste un nou termen: 22 ianuarie (maine). (Pentru Ploiesti-Buzau.)

18.01.2018
Ora estimata: 09:00
Complet: S8 Completul 4 recurs NCPC
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la 22.01.2018. Pronunţată în şedinţă publică, azi 18.01.2018.
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării    18.01.2018

In SEAP termenul pentru evaluarea ofertelor a ramas acelasi, 15 ianuarie.

Ionut

Am lansat un comunicat in care cerem trecerea A7 Bacau bypass pe noul contract national. Vedeti pe thread-ul dedicat licitatiilor comunicatul complet. Like/share/reactie pe Facebook. :) Poate... impreuna... vom reusi sa facem ceva.

tom_sawyer

Ploiesti - Buzau: contestatia Consitrans la CAB a fost admisa, CNAIR trebuie sa le reevalueze oferta

Ionut

Încă un mic succes al CNAIR.  8)
Sunt din ce in ce mai buni.

ultrasbz

Ploiesti - Buzau: Termenul amanat pentru 15.03.2018, ora 18:00.


__dir

Se mai stie ceva despre centura BC? au trecut multe luni, parca era vorba de noua documentatie in toamna 2017.

dr4qul4

Pai s-a lansat. Avem termen 12.2 pt depunere oferte. Probabil va fi amanat. Gasesti toate informatiile actualizate in semnatura lui Ionut
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

Semnatura lui Ionut mai jos. :)
Pe primul post din thread-ul generic de autostrazi ai 5 tabele cu toate autostrazile din RO.

Click pe linkul din semnatura mea - stadiu la zi: Autostrazi.

Ionut

Contestatia CNAIR la CAB (pentru Focsani-Bacau) a fost amanata pentru marti, 30.01.2018.

25.01.2018
Ora estimata: 09:00
Complet: S8 Completul 3 recurs NCPC
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea pentru data de 30.01.2018. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 25.01.2018.
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării    25.01.2018

Va reamintesc, CNAIR a contestat la CAB decizia CNSC de a re-califica oferta SEARCH.